Фентезійний трилер "Форма води" є черговим фільмом відомого режисера Гільєрмо дель Торо. Сценарій він писав у парі з Ванессою Тейлор. Загалом робота над стрічкою зайняла в режисера 6 років. В одному з інтерв’ю він зізнався, що писав сценарій бачачи виконавицею головної ролі лише Саллі Хокінс.

Читайте також: "Tomb Raider: Лара Крофт": вийшов новий трейлер

Фільм "Форма води" став найтитулованішим у кар'єрі режисера. Картина отримала головний приз Венеціанського кінофестивалю, два Золотих глобуси і має серйозні шанси на Оскарі.


"Форма води" 2017: трейлер та сюжет фільму

Сюжет фільму "Форма води"

Події розгортаються на початку 60-х років у розпал холодної війни. У секретній урядовій лабораторії працює прибиральницею німа жінка на ім'я Елайза Еспозіто. Живе вона одна в квартирі над старим кінотеатром. Щовечора Елайза встає по будильнику, вмивається, готує ланч, половину якого заносить сусідові – талановитому художнику і прихованому гею Джайлзу, і їде на автобусі в лабораторію.

"Форма води" 2017: дивитися онлайн українською трейлер фільму

Там її зустрічає Зельда – близька подруга, яка знає мову жестів і теж прибиральниця. Разом з напарницею Елайза миє підлогу, туалети, прибирає в кабінетах. Загалом, виконує рутинні, давно завчені завдання. Одноманітне життя порушує прибуття в лабораторію нового об'єкта досліджень. А точніше суб'єкта.


"Форма води" 2017: трейлер та сюжет фільму

Ним стає виловлена в басейні Амазонки людина-амфібія. Індіанці поклонялися йому як божеству. Військові хочуть приручити. Якщо не вийде – приспати і препарувати. Елайза ж поступово переймається до суб'єкта симпатією, яка переростає в кохання.

Читайте також: 10 вражаючих фільмів, знятих на реальних подіях

Режисер у фільмі знову показав універсальну, об'ємну, фундаментальну казку про правильне і неправильне, добро і зло, про монстрів в людському обличчі і про справжнє кохання. Заворожує, як в одному фільмі уживаються мелодрама, шпигунський трилер і казка. При цьому "Форма води" – найсмішніша картина у фільмографії дель Торо. Тут жартують кожні п'ять хвилин.


"Форма води" 2017: трейлер та сюжет фільму

Актори фільму "Форма води"

У плавному, неквапливому русі фільму, в його сюжеті і гуморі ховається безліч можливостей для акторів. І в першу чергу радісно за Саллі Хокінс - актрису з незвичайним і не особливо затребуваним в Голлівуді амплуа "жінки не від світу цього". Позбавлена ​​голосу, вона грає поглядом, мовою тіла, мімікою обличчя.


"Форма води" 2017: трейлер та сюжет фільму

Також у фільмі варто відзначити роботу Октавії Спенсер, Дага Джонса та Майкла Шеннона, якому знову дісталася роль лиходія.


"Форма води" 2017: трейлер та сюжет фільму