Ми зібрали для вас Топ-10 фільмів за реальними мотивами.

"1+1. Недоторкані"

Французька комедійна драма 2011 року, яка розповідає про багатого аристократа Філіпа. Він отримав травми після польоту на параплані, що призвели до паралічу всього тіла. Тепер Філіп в пошуках помічника, який буде за ним доглядати. Було безліч кандидатур на це місце, вишуканих, з манерами та хорошими рекомендаціями, але вони йому чимось не догоджали. Та все ж знайшовся кандидат, який отримав місце помічника Філіпа – Дріс. Йому далекі аристократичні замашки, любитель марихуани зі схильністю до криміналу, хоче лише отримати від багатого аристократа письмову відмову задля того, щоб отримувати виплату по безробіттю. Але саме він завойовує прихильність Філіпа, своєю щирістю і духом пригод. Дріс вносить в його життя хаос, за яким слідують зміни, які повертають Філіпу відчуття повноцінної людини і не тільки.

Читайте також: Правда чи брехня: у яких голлівудських фільмах показують Україну?

Дивіться трейлер "1+1. Недоторкані":

"В гонитві за щастям"

Історія успіху, яка вселяє віру в себе. Дії фільму розгортаються у Сан-Франциско, штат Каліфорнія в 1981 році. Молода сім’я Лінди і Кріса Гарднерів живуть в крихітній квартирі з своїм малолітнім сином Крістофорем і страждають від злиднів. Лінда працює прачкою в місцевому готелі, а Кріс намагається продати переносні денситометри (пристрої, які дають трохи кращу якість рентгенівських знімків), витративши всі гроші на цю франшизу. На жаль, його спроби реалізувати свій задум марні, більшість лікарів відмовляються купувати такі пристрої. Лінда, втомлена від такого життя йде від Кріса і переїжджає в Нью-Йорк на кращу роботу. Тут і починаються справжні випробовування для Кріса. Молодий чоловік залишившись сам на сам зі своїми проблемами та маленьким сином йде на ризик, який може його залишити ні з чим або зробити з нього заможну людину.

Дивіться трейлер "В гонитві за щастям":

"Вовк з Уолл-стріт"

В основу фільму закладено мемуари колишнього брокера Джордана Белфорта, який відсидівши строк в тюрмі, зараз веде лекції як стати успішним. Події розгортаються у 1987 році. Молодому брокеру успішного банку Джордану Белфорту бос рекомендує зайнятись розпутним способом життя, начебто, щоб "примусити кров бігати швидше". А незабаром банк закривається через падіння індексу Доу-Джонса. Але Белфорт доволі харизматична та оптимістична людина. Він влаштовується в маленьку непримітну контору, де його настирність приносить свої плоди і дає початок його подальшим успіхам, а розгульний спосіб життя, якого він дотримувався, теж впливає на майбутнє Джордана.

Дивіться трейлер "Вовк з Уолл-стріт":

"Падіння "Чорного яструба"

Історична військова драма, яка розповідає про бій американських рейнджерів і знаменитих загонів "Дельта" в 1993 році у сомалійському місті Могадишо. Країна вимирає з голоду, ООН передає гуманітарну допомогу, але сомалійський командир Айдід безщадно винищує населення і присвоює продовольство. В зв’язку з цим американські сили вирішують захопити Айдіда і його прибічників, завдяки яким в Могадишо процвітає бандитизм. Розробляється блискавична операція, яка мала тривати кілька годин, але затягнулася майже на добу. 19 загублених життів американських рейнджерів і близько тисячі сомалійців.

Читайте також: Фанати "Гаррі Поттера" випустили повнометражний фільм про Лорда Волдеморта: відео

Дивіться трейлер "Падіння "Чорного яструба":

"Соціальна мережа"

Американська біографічна драма про створення однієї з найпопулярніших соцмереж – Facebook. У 2003 році молодого програміста Марка Цукерберга студента Гарвардського університету кидає його дівчина Еріка. Марк в нетверезому стані після розриву вирішує створити сайт, де сформується рейтинг найгарніших дівчат університету за ступенем привабливості шляхом голосування. За одну ніч він проникає у бази даних різних гуртожитків, де скачує фото та імена дівчат, які потім використає в себе на сайті. Але через збій університетського серверу не все проходить гладко, а самому Цукербергу присуджують півроку випробувального терміну. Та все, що не робиться – все на краще. Саме ця витівка Марка стала початком створення найбільшої соціальної мережі Facebook.

Дивіться трейлер "Соціальна мережа":

"Список Шиндлера"

Оскар Шиндлер – людина, яка пішла проти влади шляхом обману та підкупу. Ця біографічна драма описує часи Другої Світової війни – події безперервного жаху і смертей. Голокост, винищення єврейського народу нацистами. Але один нацистський бізнесмен бере на себе відповідальність за більше ніж тисячу життів. Він створює фабрику з виробництва військового кухонного приладдя, заручившись фінансуванням багатих євреїв і бере працівників фабрики виключно бідних євреїв. Для запобігання винищення своїх робітників, він створює список, який може врятувати значну частину єврейського народу, в той час потрапити в список Шиндлера означало – вижити.

Дивіться трейлер "Список Шиндлера":

"Легенда Г’ю Гласса"

Гостросюжетний біографічний вестерн. В першій половині 19 століття мисливці із заходу Північної Америки відправились на чергове полювання за бобрами. Але цього разу все пішло не за планом: табір мисливців атакували індіанці арікара, багатьох було вбито. Однак кільком мисливцям вдалося врятуватися: Г’ю Глассу, його сину Гоуку та Джону Фіцджеральду й Джиму Бріджеру. Відірвавшись від індіанців, мисливці зупинились, щоб відпочити, а Г’ю відійшов від табору і потрапив в сутичку з ведмедем, який його серйозно поранив. Син Гласса з його товаришами несли його з собою далі, хоча й не сподівалися, що він виживе. Раптом Фіцджеральд вирішив вбити Гоука і вмовив Бріджера кинути пораненого Гласса і продовжити шлях разом. З цього моменту починається боротьба за життя Г’ю Гласса сенсом, якого стала помста.

Дивіться трейлер "Легенда Г’ю Гласса":

"Вбити посланця"

Детектив Майкла Куеста про історію життя журналіста Геррі Уеба після серії його статей «Dark Alliance», які викривають причетність ЦРУ до повстання в Нікарагуа, яке вони фінансували, поставляючи кокаїн. До рук Геррі потрапили документи, які він не міг залишити без уваги через своє загострення справедливості або ж пошуку сенсації. Після чого його життя та життя учасників кокаїнової справи може бути зламаним. Влада розуміє, якщо вони приберуть Уеба, то це тільки підтвердить їхню злочинну діяльність, тому вони вирішують діяти хитріше, звинувативши посланця в незаконних діях.

Дивіться трейлер "Вбити посланця":

"Саллі"

Американська біографічна драма режисера Клінта Іствуда про рейс рейсе US Airways-1549 та його пілота Саллі Салленбергера. 15 січня 2009 року Салленбергер врятував 155 життів, зробивши аварійну посадку на холодні води Гудзона з шаленим ризиком. На щастя, все минуло благополучно. Але влада США, не зважаючи на захват суспільства почала розслідування в цій справі, сумніваючись в правомірності дій пілота цього рейсу Саллі.

Дивіться трейлер "Саллі":

"127 годин"

Художньо-біографічна драма режисера Денні Бойла про пригоду альпініста Арона Ральстона. Арон затятий альпініст та мандрівник, нехтуючи своєю безпекою він подався у чергову подорож, не попередивши нікого про свої плани. Зірвавшись, він потрапив в гірську щілину, де йому затиснув руку камінь масою в 300 кг. В нього було дуже мало води та їжі. Кілька днів він провів в страху і знімав на камеру відео-заповіти, якщо його знайдуть вже мертвим (ці ж відео матеріали використав Бойл задля створення реалістичнішої картини). Коли в Арона закінчилася їжа він зрозумів, якщо йому вдасться врятуватися, то тільки в тому випадку, як він ампутує собі руку.

Дивіться трейлер "127 годин":

Автор: Валентина Дячук