Видання elle.ua опублікувало кілька тривожних ознак авітамінозу, які не можна ігнорувати, а також перелік продуктів, які допоможуть їх ліквідувати.

Подразнена шкіра

Якщо у вас лущиться шкіра – вам бракує жирних кислот омега-3, вітамінів А і D. Тож вам варто поповнити раціон морською рибою, морквою, гарбузом, шпинатом та авокадо

Сухі губи

Якщо у вас тріскаються губи та вони стали блідими і обезкровленими, то вам бракує заліза. Тож їжте цитрусові, куряче м'ясо, яйця, зелень, капусту та солодкий перець.

Читайте також: Вчені назвали бюджетний продукт, який сприяє довголіттю

Висипка на шкірі

Ви помітили висипи на шкірі – вам потрібно додати вітаміни А, С, D та рослинні жири (всі натуральні олії).

Ламке і тьмяне волосся

Волосся випадає, втрачають блиск, стає сухим і ламким – у вас дефіцит вітаміну А.

Якщо ж корені швидко стають жирними, а кінчики при цьому залишаються сухими – значить вам бракує вітамінів В. Вони є у печінці, морепродуктах, м'ясі, яйцях, молоці, йогуртах, горіхах, шпинаті, картоплі, моркві, капусті, томатах, полуниці, черешні та авокадо, хлібі з житнього борошна, ананасах, грибах, гречці, квасолі, капусті, сирі, селері, стручках гороху і лляній олії.

Оніміння кінцівок

Це може здаватись дивним, але оніміння ніг або рук – це один з перших ознак авітамінозу. Тож треба додати до раціону буряк, дієтичне м'ясо, зелень, шпинат і свіжі овочі та фрукти.

Прищі

В цьому випадку вам бракує цинку і селену, які захищають мембрани клітин від пошкодження. Щоб поповнити запаси селену треба їсти більше морепродуктів, яєць, кукурудзи, помідорів, часнику, грибів тощо.

Джерела цинку – гречана, вівсяна, ячна крупи, а також всі бобові, м'ясо і птиця.