15 травня у Національній опері України на честь ювілейного, 150-го сезону презентують нову версію славетного балету Петра Чайковського "Лебедине озеро". Головну чоловічу партію виконає зірка балету, прем'єр лондонського Королівського театру Метью Голдінг. Світова знаменитість станцює в парі з українкою Наталією Мацак. Як запевняють самі артисти, це буде абсолютно новий погляд на головний хіт балетного мистецтва. На сцені – понад 50 осіб, нові декорації та вражаючі костюми, пошиті за кордоном. Пара вже з успіхом об'їздила Францію, Німеччину, Бельгію, Нідерланди і зараз весь свій час присвячує репетиціям української постановки.

Читайте також: Дослідники пояснили, як трактувати картину "Мона Ліза"

"Лебедине озеро" – століттями перевірений спектакль, який люблять і чекають. Але ми впевнені, що зможемо здивувати глядачів, адже такої версії ще ніхто не робив. Хоча у кожної трупи – не важливо, якого вона розміру і статусу, – своя редакція цієї вистави. І це завжди цікаво! Вона не може бути поганою, як би її не переробляли. Навіть якщо людина нічого не розуміє в балеті, вона обов'язково знає "Лебедине озеро", – каже Наталія Мацак.

Співпраця української балерини з Метью Голдінгом – вже не перша. На початку цього року артисти танцювали разом на українській сцені балет "Баядерка", який знімав відомий французький канал Mezzo, що транслюється на всю Європу.

Наталія Мацак – заслужена артистка України, переможниця міжнародних конкурсів ім. Сержа Лифаря. Її майстерність визнавали легенди балетної сцени – Ольга Лепешинська, Юрій Григорович, Наталія Макарова... Мацак виступає на кращих майданчиках Франції, Італії, Греції, Іспанії, Великобританії, Швейцарії, Америки, Китаю, Кореї, Індії...

До речі, за словами балерини, у минулий свій візит до Києва Метью був у захваті від української кухні:

Йому дуже сподобався наш борщ. І він уже сказав, що чекає на цю страву і цього разу. Метью був щиро зворушений душевною обстановкою і відкритістю наших людей, це його підкупило.

Хто такий Метью Голдінг?

Прем'єр Королівського театру. Навчався у Королівській балетній школі у Лондоні і Універсальній академії балету у Вашингтоні. У якості гостя танцював у Гонконзькому, Англійському і Пекінському балеті. Виступав на фестивалі ім. Рудольфа Нурєєва, брав участь у Всесвітньому фестивалі балету в Токіо. В репертуарі цього маститого артиста – головні балетні родзинки: партія Онєгіна з однойменного балету, Вронського з "Анни Кареніної", він танцював Принца у "Попелюшці", "Сплячій красуні" і "Лускунчику", Ромео в балеті "Ромео і Джульєтта"... Гастрольний графік Голдінга розписаний на роки вперед.

Читайте також: Національна опера України порадує розмаїтим репертуаром і сюрпризами