Так, у рамках проекту "Українські оперні зірки у світі" глядачі зустрінуться із солісткою Віденської опери Ольгою Безсмертною, яка, до речі, в Україні співатиме вперше. Вона виконає партію Маргарити в опері "Фауст". Давня улюблениця столичної публіки Олена Бєлкіна цього разу готує прем’єрну роль – Кармен в однойменній опері Бізе. До Дня Європи в Україні відбудеться концерт Gala Europa, за участі італійських та українських виконавців. Справжнім подарунком шанувальникам французької класики стане концерт вокальної музики Gala de France. Не залишилась поза увагою і малеча. Саме для них – балетна вистава "Буратіно", яка повертається до репертуару театру.

Читайте також: Робота українського ілюстратора прикрасила обкладинку британського Vogue

4 травня – опера "Фауст" (Гуно)

Минулого року до репертуару театру повернулася опера "Фауст", поставлена понад 10 років тому італійським режисером Маріо Корраді. Оновлена постановка не припиняє підкорювати серця меломанів, а оригінальність режисури, завдяки якій дія перенесена в сьогодення, сприяє тому, що її з цікавістю дивляться і представники нового покоління театралів, яким зрозуміліші "осучаснені" образи головних героїв. Але, окрім оригінального режисерського погляду на класику та вражаючої сценографії, опера "Фауст" стала своєрідним майданчиком, де відбуваються дебюти та створюються вдалі тандеми. Так, молодий соліст театру, прекрасний тенор Валентин Дитюк вперше виконав партію Фауста, а в ролі Мефістофеля виступив знаний майстер – бас Тарас Штонда. Обидва солісти склали таким чином найвдаліший дует в цій постановці, в якому поєдналися досвідченість корифея та завзятість юнацтва.

Також цього разу "Фауст" презентує глядачам у ролі Маргарити блискучу солістку Віденської опери Ольгу Безсмертну, запрошену на цю роль у рамках проекту "Українські оперні зірки в світі". Оперна кар'єра Ольги стрімко пішла в гору після того, як у 2011 році одноголосною думкою журі під головуванням Домініка Мейєра вона була визнана переможницею одного з найпрестижніших вокальних конкурсів "Нові голоси", що проходить в Німеччині. З нагоди ювілейного, 25-го конкурсу, Безсмертна відкривала гала-концерт в театрі міста Гютерсло. На початку сезону-2012-2013 вона дебютувала на фестивалі Бетховена у Бонні концертом з творів класиків. Сьогодні Ольга бажана солістка у різних театрах, її творчий графік розписаний до кінця 2018 року. Але впродовж свого зіркового сходження співачка мріяла отримати запрошення і з України. І ось її мрія збулась.

Ольга Безсмертна
Ольга Безсмертна

19 травня – концерт Gala Europa

До Дня Європи в Україні Національна опера України, Посольство Італії в Україні та Італійський інститут культури в Україні підготували Міжнародний мистецький проект Gala Europa за участі італійських та українських зірок музичного мистецтва. Цей проект започатковано у 2015 році Нікола Франко Баллоні. Відомий дипломат, професор, за ініціативою якого в Україні відбулося багато різноманітних культурологічних акцій, в одному з інтерв'ю зазначив: "Я пишаюсь тим, що сьогодні культурна дипломатія є одним з ключових інструментів зовнішньої політики Італії, її візитівкою, представленою традиціями, історією та культурою".

У програмі концерту – твори класичних і сучасних композиторів різних націй Європи: Бетховена, Моцарта, Россіні, Паганіні, Пуччіні, Монюшка, Легара, Респігі та ін., а також прем’єрне виконання творів Антоніо Ролла, Даріуса Мійо, Педро Ітурральде.

У програмі беруть участь: Гаетано Ді Бакко (саксофон, Італія); Марко Мішанья (альт, Італія); Софія Соловій (сопрано, Україна – Італія); Ксенія Бахрітдінова (сопрано, Україна); Сергій Магера (бас, Україна), Симфонічний оркестр та хор Національної опери України.

20 травня – балет "Буратіно" (Шевченко) – поновлення

Балет
Балет "Буратіно"

Національна опера розширює репертуар для юних глядачів. У театрі поновлюють балет Юрія Шевченка "Буратіно". Ця світла і весела історія за мотивами казки Олексія Толстого не йшла на сцені театру майже одинадцять років, тож нині сприйматиметься глядачами як прем'єра, – вважає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов.

За сюжетом, уся дія зосереджена в театрі, де директором є Карабас Барабас, а мрійник Тато Карло працює майстром з виготовлення й ремонту ляльок. Разом з Буратіно та Мальвіною, які тікають від своїх переслідувачів, глядачі потрапляють до бутафорської майстерні, костюмерної, спостерігають за уроком балету та репетиціями.

Така собі реальність у казці, чи театр у театрі – з ляльками, які більше схожі на справжніх акторів. Ми навмисне відмовилися від деяких персонажів і пов’язаних з ними сюжетних ліній, а добро у нашій історії перемагає зло не шляхом відплати, а завдяки чарівним перетворенням, – пояснює Віктор Литвинов. – Класична хореографія поєднується із сучасними елементами балету, й часто-густо межує зі справжнім трюкацтвом.

Свого часу "Буратіно" став першим великим балетом для володаря восьми "Київських Пекторалей", композитора Юрія Шевченка. Твір вийшов жвавим, невимушеним й різнобарвним. Зокрема, дорослим глядачам музика час від часу підкидає жартівливі сюрпризи.

Керуватиме оркестром Герман Макаренко, для якого одинадцять років тому цей балет став дебютом у якості диригента-постановника.

27 травня – опера "Кармен" (Бізе)

3 березня 1873 року французька публіка вперше познайомилась з одним з найвидатніших музично-сценічних творів ХІХ століття – оперою Жоржа Бізе "Кармен", лібрето до якої написали Г. Мельяк та Л. Галеві за мотивами однойменної новели Проспера Меріме. Опера була прийнята публікою неоднозначно. Французька критика і публіка були дещо шоковані "майданним" сюжетом опери, появою на сцені буденних подій, в яких брали участь низи суспільства. Бізе до глибини душі був вражений дивним прийомом опери. Він чітко усвідомлював, що створив шедевр, і "Кармен" започатковує новий розділ в історії оперного мистецтва. Не доживши до визнання свого шедевру, композитор залишив цей світ 1875 року, коли йому було лише 37.

Олена Бєлкіна
Олена Бєлкіна

У рамках проекту "Українські оперні зірки у світі" на роль Кармен запрошена солістка Олена Бєлкіна. Вона давно підкорила серця столичних меломанів, які вже не раз мали нагоду бачити Олену на сцені Національної опери України в операх "Попелюшка" та "Норма". Цього разу це дебют співачки – вона вперше виконає партію Кармен в однойменній опері. Про свою нову роль Олена розповідає:

Зараз я закохана в Кармен – після того, як заспівала її минулого літа на знаменитому оперному фестивалі у Брегенце, на відкритій плавучій сцені посеред Боденського озера перед сімома тисячами глядачів. Кармен – це приголомшливий складний цікавий образ, і я щаслива, що брала участь в цій незвичайній постановці, це був мій дебют в цій ролі. Тепер я її співатиму і в інших театрах.

26 травня – концерт французької вокальної музики Gala de France

У рамках ювілейного сезону, продовжуючи естафету мистецьких заходів до 150-річчя Національної опери України, вперше відбудеться концерт французької вокальної музики Gala de France. У програмі концерту: арії, увертюри, романси, балади з відомих опер французьких композиторів, які прозвучать у виконанні солістів Національної опери, симфонічного оркестру та хору Національної опери України.

Читайте також: Помер заслужений діяч мистецтв України Переверзєв