Розповсюдження книги історика Кіпіані "Справа Василя Стуса" відтепер не відбуватиметься без дозволу Віктора Медведчука. Саме він був позивачем у скандальній справі. На його думку, у книзі 9 є недостовірних уривків. За рішенням суду, недостовірними визнали 3 фрагменти, а також ще у 3-х заборонили використовувати ім'я Медведчука як персонажа твору.

До слова Їх може жахати одна лише пам'ять: як українці реагують на заборону книги Кіпіані про Стуса

Україні різко відреагували на скандал та почали масово скупопувати книги або ж робити передзамовлення. Видавництво Vivat, яке займалось тиражуванням книги, має намір оскаржити рішення Дарницького райсуду та подати заяву в Апеляційний суд. Сам Кіпіані стверджує, що уривки з книги, де згадано про Медведчука, редагуватись не будуть.

Як на це відреагував Святослав Вакарчук?

Український виконавець, експолітик та фронтмен гурту "Океан Ельзи" опублікував фото з книгою Кіпіані та зазначив на своїй фейсбук-сторінці, що востаннє книжки про українських дисидентів забороняли в Україні 30 років тому, і тепер це відбувається знову.

"..І навіть тоді це не завадило людям почути правду. Зараз такі заборони лише зроблять книжці додаткову рекламу, що, безперечно, добре. Погано інше: без справжньої судової реформи, ми постійно будемо бігати по порочному колу несправедливості. #справаВасиляСтуса, – написав у мережі лідер "ОЕ".

Що про це думає Сергій Притула?

Кандидат у мери Києва і телеведучий також на своїй фейсбук-сторінці заявив, що "Медведчук – це тимчасове непорозуміння в історії України", а "Стус – вічний!".

"Вахтангу Кіпіані вкотре дяка за титанічну працю і невтомну боротьбу з кремлівським сателітом і комуністичною шісткою! Усім президентам України "щира дяка" за формування такої судової системи, яка щоразу вміє здивувати пробиванням чергового дна!" – додав Притула.

Дорж Бату

Український письменник бурятсько-монгольського походження у своєму профілі у фейсбуці також зробив заяву щодо скандалу. На думку автора, Вахтанг Кіпіані переміг.

"Рішення абсурдного суду у моїх очах не має ані ваги, ані авторитету. Медведчук, син поліцая (віднині про нього лише так, "син поліцая", з маленької літери), #ВсіхНеЗасудиш", – написав Бату.