Про це повідомляє "ТСН".

Читайте також: У Мінкультури пояснили за яких умов можуть дозволити показувати "Свати"

Заборона 6 сезонів серіалу "Свати", які були відзняті у період від 2008 до 2013 роки, – це абсурдне рішення, яке суперечить здоровому глузду. Його єдина мета – відвернути увагу суспільства від гострих актуальних проблем: війна на сході, економічна та політична криза в країні, погіршення рівня життя,
– зазначили у компанії.

У "95 Кварталі" наголосили, що вони неодноразово заявляли про свою громадянську позицію, тому спекуляції на псевдопатріотичні теми на адресу "Сватів" безпідставні.

"Ми – за вільну і незалежну Україну, в якій відстоюють громадянські права і демократичні свободи. Але не порушують їх", – заявили вони.

У заяві зазначили, що "Свати" – це український серіал, який знімався в нашій країні, давав роботу сотням українських кінематографістів, поповнював державний бюджет України. Він нагороджений численними професійними преміями в Україні та світі – 12 премій "Телетріумф", нагороди "Телезірка", участь у престижних міжнародних фестивалях, високі рейтинги.

Це серіал, популярний у всьому світі, який просуває Україну на міжнародній арені. Це серіал, який люблять мільйони людей. Саме вони чекали від нас продовження "Сватів". Але наразі його не буде,
– розповіли у компанії.

У "Кварталі 95" зазначили, що вони завжди працювали у правовому полі та будуть відстоювати свої права в міжнародних судових інстанціях доти, доки не буде сформована чітка і прозора система регуляції кінематографічної і телевізійної галузей в Україні.

"Хто і на якій підставі приймає рішення про те, кого вносити в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці України? Хто приймає рішення про відкликання прокатних посвідчень? Чому в цій схемі простежується вибірковий підхід? У Мінкульті, СБУ, Нацраді і РНБО немає відповідей на ці запитання. Є тільки "чорний" список, в якому завтра може опинитися будь-хто. Цим списком зручно маніпулювати, використовуючи його в недобросовісній конкурентній боротьбі або в політичній грі", – висловили обурення у "Кварталі 95".

Читайте також: #Сватамбути: у соцмережах набирає популярності флешмоб на підтримку серіалу "Свати"

Також, у студії подякували усім, хто їх підтримує.

"Ми дякуємо всім, хто нас підтримав. Вас багато – діячів кіно, акторів, продюсерів, журналістів, блогерів, воїнів АТО, звичайних глядачів. Ми дякуємо владі, за те що нас не забули. І ми не забудемо", – підсумували у заяві.

Нагадаємо, 29 листопада в Україні офіційно заборонили показ серіалу "Свати", у якому знімався актор Федір Добронравов, який потрапив у перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.