Не дарма кажуть, що порівнювати себе з іншими не можна. Можна лише зважувати різницю між собою вчорашнім і сьогоднішнім. 47-річному Бреду ніби немає на що скаржитись: у нього є дружина та розумний син, який має шанси поступити до Гарварда. Ще є робота, яка подобається, чи, принаймні, подобалась раніше. Але в його голову закрадаються забагато "але".

Також у кіно: "Kingsman: Золоте кільце" – шпигунський бойовик з передозуванням абсурдом

Одногрупники та знайомі Бреда стали значно успішнішими за нього: бізнесменами, політиками, письменниками, багатіями. Наш головний герой же просто… нормальний. Звичайний середньостатистичний чоловік, без особливих проблем, без стрімких злетів і падінь, такий собі стабільний сім'янин, який багато за чим шкодує в житті.

Весь фільм ми чуємо, як Бред думає вголос. Думки у нього часто жалюгідні і неприємні, але при цьому осуджувати його повністю глядачу не хочеться – він говорить щиро. Його не пробують зобразити ні хорошим, ні поганим – просто таким, як є.

Кожен з нас буває на його місці час від часу. Це як скролити стрічку в Facebook і бачити що у когось дружніша сім'я, у когось свій бізнес, хтось стрункіший за тебе чи подорожує більше, ніж ти. Хтось з твоїх однокласників став відомим. А ти ж колись отримував кращі оцінки, ніж він. І це вже не має значення, бо ти гортаєш стрічку новин у Facebook, поки інші підкорюють нові висоти. Осуджуєш себе за те, що не дотягуєш до тих, з ким хотілось би себе порівнювати. За цим всім не видно, що кожен має своє горе, що ти бачиш лише поверхнево і що, можливо, для когось твоє життя теж стає причиною для заздрощів.

Десь у такому настрої проходить весь фільм. Хоча подій у "Статусі Бреда" дуже мало, стрічці вдається погрузити глядача у цікаві думки. Це не лише екскурсія в голову головного героя, але й нагода зрезонувати самому. Важливо і почувати вдячність за те, що маєш, і вирішити бути щасливим сьогодні. І робити так щодня. Інакше можна опинитись в порочному колі жалю за минулим і оновлення стрічки новин інших, нібито кращих за тебе людей.

Читайте також: "На драйві": надійний хлопець і чорт за кермом