Як саме зробити четвергову сіль і для чого вона потрібна – розповідаємо далі у матеріалі 24 Каналу.

До теми Чи можна садити щось на городі у Чистий четвер і в Страсну п'ятницю

Що таке четвергова сіль

Для кожного вірянина Страсний тиждень має велике значення. Щодня є певні прикмети та традиції, які мають особливе значення. У Чистий четвер заведено готувати четвергову сіль, яка вважається потужним оберегом для сім'ї та дому. Готують таку сіль лише раз на рік – з середи на четвер або в сам четвер перед Великоднем. У 2023 році це 13 квітня.


Четвергова сіль: що це, як приготувати / Фото Pinterest

Як приготувати четвергову сіль

Для приготування четвергової солі необхідно змішати звичайну сіль в пропорції 5:1 з цілющими травами. До цієї суміші необхідно додати трохи житнього хліба. Готову суміш поставити на вогонь на кілька годин (можна поставити в духовку). Важливо дочекатися моменту, поки сіль почорніє.

Найголовніше – зробити сіль до вечора, поки не зайшло сонце. На Великдень цю сіль ставлять у кошик, освячують разом з іншими продуктами. Наші предки вірили, що лише після освячення сіль наділяється особливими властивостями.

Прикмети про сіль Чистого четверга

  • Наші предки вірили, що четвергова сіль захищала від хвороб, розлуки. Її брали з собою в дорогу на щастя, додавали їжу важкохворим, розсипали по кутах будинку. А також носили з собою як оберіг – в маленькому мішечку.
  • Сіль Чистого четверга тримають в автомобілі. Вважається, що вона допомагає у поїздках, оберігає від біди.
  • Раніше трохи четвергової солі господині тримали посередині столу. Вони вірили, що так приваблюють щастя, удачу та гроші.
  • Важливо було зберігати четвергову сіль в затишному місці, якомога далі від чужих очей.
  • Також під час приготування читали молитви, щоб наділити сіль цілющими властивостями.