Однак останніми місяцями його проукраїнська позиція кардинально змінилась на проросійську. Після кількох скандальних заяв про його любов та підтримку Росії та її президенту Володимиру Путіну, а також після прийняття російського громадянства 30 листопада, пропонуємо дізнатись декілька деталей з життя артиста балету.

Читайте також: Як оскандалився Сергій Полунін: підтримка Росії, татуювання з Путіном і російський паспорт

Біографія Сергія Полуніна

Український танцівник балету народився у Херсоні у 1989 році. Вже в 4 роки він почав займатись гімнастикою в спортивній школі, а у 8 – перейшов у танцювальну школу. Добре підготувавшись протягом року навчання, у 9 років він вступив у Київське державне хореографічне училище. Незважаючи на такий дитячий вік, завдяки Фонду Рудольфа Нурієва у свої 13 років він виїхав до Лондона та почав навчатись у Школі Королівського балету. Через 6 років він стає наймолодшим прем'єром в його історії навчального закладу і здобуває неабияку славу у своїх колах.

Але в 22 роки він вирішує покинути починаючу кар’єру у Лондоні і переїжджає в Росію, де у 2012 році стає прем'єром музичного театру ім. Станіславського. Свій репертуар він також виконував у Новосибірському театрі опери та балету. У 2016 році він став запрошеним солістом Баварського державного балету (Мюнхен), яке йому надав Ігор Зеленський – артист балету, балетмейстер і художній керівник балетних труп двох російських театрів.


Танцівник балету Сергій Полунін / Instagram / @sergeipolunin

У Сергія Полуніна є безліч татуювань, одне з яких – український тризуб, яке він розмістив на зовнішній стороні лівої руки. За кордоном та в Україні він часто з ностальгією згадував своє дитинство та становлення його як танцівника балету. Про нього навіть зняли документальну кінострічку "Танцівник", прем’єра якої відбулася цього року в кінотеатрі "Україна" у Києві. Фільм розповідає про дитинство, становлення та внутрішніх демонів Полуніна, а зняв його номінант на премію "Оскар" Стівен Кантор. В знімальному процесі взяв участь володар "Еммі" Росс МакГіббон, а також було використано ексклюзивні кадри культового фотографа та друга Полуніна Девіда Лашапеля.


Сергій Полунін на прем'єрі фільму "Танцівник" в Україні / JetSetter.ua

Читайте також: Український танцівник Сергій Полунін відверто розповів про свою пристрасть до наркотиків

Окрім кар’єри танцівника він також є успішною моделлю та кіноактором. Окрім світових іменитих глянців, для яких він регулярно знімається, Сергій Полунін вже неодноразово працював з голлівудськими кіноакторами на одному знімальному майданчику: з Дженніфер Лоуренс, Бредом Піттом, Панелопою Крус, Джуді Денчем та іншими. У його фільмографії є 4 знамениті стрічки: "Can I make the music fly?", "Танцівник", "Вбивство у "Східному експресі"", "Червоний горобець".


Сергій Полунін на афіші фільму "Вбивство у "Східному експресі"" (четвертий ліворуч)
Instagram / @sergeipolunin

Сергій Полунін також відзначився участю у відеокліпах знаменитого ірландського музиканта Hozier: "Movement" і "Take Me to Church".

Читайте також: Українець Сергій Полунін підтримав протест проти сексуального насилля на BAFTA Awards: фото

Hozier – Movement (2018): дивитись відео онлайн

Hozier – Take Me to Church (2015): дивитись відео онлайн