Старенька та зовсім самотня бабуся з божевільні, де прожила близько 50 років, розповідає психіатру історію свого життя, яке стало неабияким випробуванням на міцність.

За часів своєї молодості, у період Другої світової війни, жінка на ім’я Роуз повернулась у невелике містечко, в якому народилась і росла. Краса та безстрашність Роуз зводила з розуму багатьох чоловіків у містечку, що стало для неї швидше прокляттям, аніж благодаттю. Чари молодої красуні подіяли навіть на священника, який прив’язався до неї сильною, хворою любов'ю. Його роль у цій стрічці чи не найважча, бо мимоволі він вчинив жінці, яку кохав, чимало зла.

Також у кіно: "Мандрівка часу": документальний фільм без пояснень

"Щоденник Роуз", а у дослівному перекладі "Секретне писання", розповідає про долю жінки, яка не чинила лихого, але втратила все: коханого чоловіка, дитину, волю і навіть розум. Роуз, яка всього лиш слухала своє серце, заплатила за це рішення самотністю та життям у божевільні. У її слова не вірили, але вона вперто всіх запевняла, що не могла вбити свого сина та чекала що одного дня він з’явиться та забере її додому.

Нерозділене кохання інколи вмикає у людях найгірші риси. Історія Роуз – саме той випадок. Окрім долі однієї жінки, стрічка зображає також історію Ірландії, разом із війною, релігійними конфліктами та насиллям. Не можна просто так взяти і обрати чоловіка-протестанта, та не зіткнутись з осудом містечка католиків. Сміливій та самодостатній Роуз неодноразово рекомендували "ретельніше добирати друзів", але серцю не накажеш.

Фільм "Щоденник Роуз" зняли за мотивами однойменної книги ірландця Себастьяна Баррі. Хоча сюжет сильно не змінювали, у екранізації залишили лише "кістяк" історії, акцентувавши увагу на любовному трикутнику та опустивши багато деталей. Глядачі, які читали книгу Баррі, можуть сприйняти фільм негативніше, аніж ті, хто вперше ознайомиться з історією Роуз. Зрештою, ця стрічка у будь-якому випадку може викликати багато емоцій чи навіть сльози співпереживання.

Акторський склад "Щоденника Роуз" підібраний добре: Ванеса Редгрейв успішно впоралась із роллю головної героїні, а Руні Мара ("Керол", "Дівчина з тату дракона") – з роллю тієї ж Роуз у молодості. Основні чоловічі ролі зіграли Ерік Бана ("Троя"), Тео Джеймс ("Дивергент") та Джек Рейнор ("Трансформери").

Хоча стрічка вийшла в прокат у США ще в 2016-му, до українських кінотеатрів "Щоденник Роуз" добрався нещодавно. Рекомендуємо цю драму тим, хто в настрої глянути хороший фільм про кохання, обтяжене обставинами та пронесене крізь усе життя. "Щоденник Роуз" – чуттєвий та емоційний фільм, який залишає після себе хороше та позитивне враження завдяки душевній розповіді та доволі оптимістичній кінцівці. Рейтинг фільму на IMDb – 6,8, ми ж віддаємо йому щонайменше тверде 7.

Також у кіно: "Форсаж 8": Домінік Торетто на темній стороні сили?