Для посадки горіха треба обрати окрему ділянку. Тому що під ним не будуть рости жодні трави чи овочі. Пов'язано це зі специфічним запахом, який виділяє дерево. А як саме і де садити горіх – розкаже 24 Канал.

До теми Чому темніє волоський горіх і що з цим робити

Як правильно садити горіх з ядра

Перед осінньою посадкою, потрібно стратифікувати горіхи – ставити на тривале зберігання в пісок за низьких температур. Насипаємо у місткість трохи вологого піску десь на 5 сантиметрів. Закладаємо туди горіхи. Температура має бути +3-7, зазвичай – це гараж або підвал. Плоди зберігають таким чином 90-100 днів.

  • Такі ж умови чекають їх вже безпосередньо в землі взимку. Якщо для вас цей процес заскладний, можете просто замочити плоди на 1-2 дні у воду кімнатної температури. Міцна шкаралупа від води розм'якне та легше розкриється.

Земля для посадки плода має бути зволоженою. Перекопайте її з перегноєм та соломою, щоб горішок не замерз у холодну пору. Тоді вже викопайте лунки. Горіх у ґрунт вносять вглиб на 10 сантиметрів.

  • Розмістити його треба таким чином, щоб шов між двома частинками шкаралупи був вверх. Тоді корені та стебло будуть рости без жодних проблем. Якщо посадити горіх восени, то він має зійти вже навесні.

Ямки засипають опалим листям та іншими рослинними залишками. Фахівці радять садити одразу кілька плодів. Через певний час буде зрозуміло, які саджанці є найсильнішими та найвитривалішими. Слабші – просто можна викопати. Горіх найкраще приживається на суглинистих землях з помірною вологістю.

Зверніть увагу, якщо ви садите часник, то його треба перед цим замочити. Цей засіб є практично у кожного.