Варто почати з того, що фільм "Портрет дівчини у вогні" вперше було показано 19 травня 2019 року на 72-му Каннському кінофестивалі, де він отримав Приз за найкращий сценарій. Нагороду отримала режисерка і сценаристка картини Селін Ск'ямма. Також картина відзначена нагородою Queer Palm за найкраще творіння ЛГБТ-тематики.

Цікаво: Зірка "Одного разу в Голлівуді", що номінований на Оскар, знялась для українського Vogue

За сюжетом, історія розгортається у 1770 році на острові в Бретані, що у Франції. Молодій художниці Маріанні пропонують виконати незвичайне замовлення. Вона повинна намалювати портрет доньки власниці розкішного маєтку. Дівчину, яку звати Елоїза, хочуть віддати заміж за перспективного нареченого з Мілану. І для того, щоб той побачив свою майбутню дружину, йому повинні надіслати її зображення.

Однак та зі всіх сил пручається, оскільки не хоче виходити заміж, і попереднього художника витурила своїми нестерпними витівками. Тому в Маріанни буде секретна місія – проводити з юною панянкою багато часу, а потім з пам'яті малювати її портрет. Художниця дотримується усіх вказівок, однак несподівано для неї та її пасії вони стають все ближчими одна з одною.

Головні ролі у фільмі виконали Ноемі Мерлан, Адель Енель, Луана Байрамі, Валерія Голіно, Крістель Барас та Арман Буланжер.

Портрет дівчини у вогні: трейлер українською дивитися онлайн