Про це повідомляє Московський художній академічний театр (МХАТ), де власне понад 30 років пропрацювала Юр’єва, на своєму офіційному сайті.

Читайте також: Путін втратив "героя Росії" та вірного воїна: помер окупант Чечні Груднов

Маргариту Валентинівну було прийнято студенткою першого курсу до Школи-студії МХАТ імені Немировича-Данченка, тільки-но вона відкрилася. Коли у 1987 році МХАТ імені Горького очолила Народна артистка СРСР Тетяна Дороніна, Маргарита Валентинівна з усією силою та пристрастю душі віддалася справі відновлення Художнього театру. До останніх днів, поки дозволяло здоров'я, грала в "Синій птиці", завжди була там, де вимагали інтереси театру. Людина високої театральної культури, широкої освіченості, Маргарита Валентинівна стала легендою Художнього театру, високо несла звання російської драматичної актриси,
– кажуть у театрі.

Прощання з Маргаритою Юр'євою пройде у фойє МХАТу у вівторок, 16 жовтня. Час прощання та місце похорону буде повідомлено пізніше.

Додамо, що акторка запам’яталася десятками зіграних театральних ролей, серед яких найяскравішими були Анна Кареніна, Маша з "Трьох сестер" та Катерина Іванівна з "Братів Карамазових" у постановках Володимира Немировича-Данченка. З цими спектаклями театр з 1958 по 1978 гастролював всім світом.

Щодо кіно, то Юр’єва, зокрема, відзначилася у таких стрічках, як "Сільська вчителька", "Уроки життя", "Шукачі", а також у сучасних серіалах – "Нишпорки" та "Терміново у номер".

Крім того, актриса мала звання Заслуженої та Народної артистки РРФСР, ордени Дружби та Пошани, а також медаль "За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років".

Нагадаємо, нещодавно у Росії помер ще один видатний актор театру та кіно – Роман Карцев. Поховали 79-річного митця 4 жовтня на Троєкуровському кладовищі у Москві.

Що відомо про Маргариту Юр'єву? Народилася вона 11 травня 1925 року у підмосковному Подольську. Була ветераном Другої світової війни. Актриса стала однією з перших випускників Школи-студії МХАТ, а у 1947 році почала грати на сцені цього театру. Її вчителями були радянські актори та режисери Віктор Станіцин, Михайло Кедров, Борис Ліванов, Йосип Раєвський, Алла Тарасова та інші. У театрі вона зіграла понад 35 ролей. З 1987 року, коли театр очолила народна артистка СРСР Тетяна Дороніна, Юр'єва перейшла до її трупи.