Роман Карцев – радянський, російський актор естради, театру і кіно єврейського походження. Заслужений артист РРФСР.

Читайте також: Помер відомий артист Роман Карцев

Його справжнє ім'я – Роман Аншелевіч Кац. Майбутній актор народився 20 травня 1939 року в Одесі. Почав естрадну кар'єру в театрі Аркадія Райкіна на початку 1960-х років.

Він виступав з Віктором Ільченком в дуеті "Карцев і Ільченко" у жанрі естрадної репризи, після чого став впізнаваним. Їхнім постійним автором був Михайло Жванецький.

Виступ дуету Карцева і Ільченка: дивіться відео

З 1988 року дует виступав у стінах Московського театру мініатюр під керівництвом Михайла Жванецького. Однак у 1992 році після смерті Ільченка Карцев почав виступати з моноспектаклями.

Актор зіграв в українських картинах "Операція Герцог", "Хвилі Чорного моря", "Чарівний голос Джельсоміно", "Довга пам'ять". Відомий багатьом за роллю Швондера у стрічці "Собаче серце", грав у фільмах "Биндюжник і Король" (1989, Лазар Боярський), "Небеса обітовані" (1991, Соломон), "Пророцтво" (1993, патріот-антикомуніст) та "Старі шкапи" (2000, Йосип Лазовський) режисера Ельдара Рязанова.


Роман Карцев

Крім того, Карцев знімався у фільмах "Майстер і Маргарита" (2005, Максиміліан Андрійович Поплавський, дядько Берліоза), "Посмішка Бога, або Чисто одеська історія" (2008, реж. В. Аленіков; Перельмутер), "У стилі Jazz" (2010, реж. С. Говорухін; одеський таксист).

Дивіться фрагмент з фільму "Майстер і Маргарита":