Загалом, українці двічі на рік переводять стрілки своїх годинників – із зимового часу на літній і з літнього на зимовий. Перехід на літній час здійснюють в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня.

Також читайте Вихідні у 2021 році: календар свят в Україні

Коли переводять годинники в Україні 2021 на літній час

Цьогоріч українці переведуть свої годинники у ніч з 27 березня на 28 березня. Точний час для переходу із зимового часу на літній – 3:00 ночі. Стрілки своїх годинників жителі України переставлять на годину уперед, що означає одне – спати ми будемо менше й у неділю 28 березня прокидатимемось раніше, аніж звикли.


Перехід на літній час 2021

Перехід на літній час здійснюють вже 25 років згідно з постановою Кабінету міністрів № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року.

До слова, у Верховній Раді планували скасувати перехід на літній час вже цього року. Відтак, в Україні мали б встановити єдиний час – так званий "зимовий" та більше не переводити годинники. Втім, за законопроєкт у теперішньому варіанті нардепи не проголосували та відправили його на доопрацювання у комітет.