День осіннього рівнодення 2017 означає, що літо, на жаль, закінчилося, і зима починає набирати силу. Крім того, це значна астрономічна подія. У період осіннього рівнодення день і ніч стають рівними за тривалістю.

Читайте також: День осіннього рівнодення 2017 року: традиції, прикмети та ритуали

Коли в 2017 році День осіннього рівнодення

У 2017 році День осіннього рівнодення припадає на 22 вересня. Хоча в інші роки цей день може випадати на 23 число. Дата осіннього рівнодення, щороку різна, може бути як 22, так і 23 вересня. Астрономічний рік довший календарного приблизно на 6 годин. Тому зміщення відбувається кожен рік.

У 2017 році осіннє рівнодення за Гринвічем настане 22 вересня в 20:02, а за київським часом 22 вересня о 23:02.

Читайте також: 14 жовтня – вихідний: що потрібно знати про День захисника України

З настанням осіннього рівнодення, світловий день скорочується, а ночі навпаки стають довшими. З цього дня починається друге бабине літо. У народі цю пору називають "золота осінь", яка триває аж до 14 жовтня. В цей час починається осінній листопад, а перелітні птахи відлітають на південь.


Осіннє рівнодення 2017: точна дата і час

В день осіннього рівнодення Сонце перетинає небесний екватор і переходить з північної півкулі в південну. Цього дня земна вісь займе вертикальне положення щодо Сонця, тривалість дня і ночі на всій Землі буде однаковою і дорівнюватиме 12 годинам. У день рівнодення Сонце сходить майже точно на сході і заходить майже точно на заході. Вересневе рівнодення є початком астрономічної осені в північній півкулі. Від завтра ніч буде довшою, ніж день – аж до наступного рівнодення, весняного.

Але казати, що день і ніч в День осіннього рівнодення абсолютно однакові за тривалістю – не зовсім вірно. Цього дня Сонце перебуває довше над Землею завдяки ефекту атмосферної рефракції, тому світлий час доби на кілька хвилин довший за темний. Відбувається це тому, що рівнодення математично вираховується по центру сонячного диска, а різниця між моментами сходу і заходу визначається за верхньою точкою світила.

Починаючи з дня осіннього рівнодення, в північній півкулі день буде стрімко зменшуватися, а ніч так само невблаганно зростати. І триватиме це до середини грудня, тобто зимового сонцестояння. У південній же півкулі, навпаки, з дня осіннього рівнодення настає астрономічна весна.

За народним повір’ям, яка погода буде в День осіннього рівнодення, така буде і вся осінь. Ще народні прикмети кажуть: чим вересень сухіший і тепліший, тим кращою буде осінь, тим пізніше настане справжня зима.