Відомо, що ініціаторами проєкту став російський гурт МИР 519. Саме цей колектив запропонував своїм колегам долучитись до своєрідного флешмобу та публічно закликати людей до "мирного співіснування". Перші ролики з'явились 21 вересня, починаючи зі звернення гурту МИР 519.

Цікаво: У Баку пройшов російський фестиваль "Жара-2019": хто з українців завітав на захід

"Ми, як і всі артисти, які підтримали нашу ідею, впевнені, що музика – це мова миру і злагоди. Вона єдина, і не важливо, на якому континенті ти живеш, якою мовою розмовляєш, який у тебе колір шкіри, світогляд, релігія чи соціальний статус", – йдеться в анонсі флешмобу.

Такий проєкт вирішив підтримати і Олег Винник. Наразі він є єдиним українським співаком, який долучився до скандального флешмобу. Як і всі його російські колеги, Олег Винник записав відео, в якому заявив про бажання жити в мирі. Щоб підкреслити своє походження, артист говорив українською та наприкінці ролика закликав усіх до миру мовою окупантів.

Я не хочу, щоб батьки оплакували своїх дітей. Я не хочу, щоб молоді дружини ставали вдовами і я не хочу, щоб страждали діти. Давайте не забувати, ми прийшли в цей світ, щоб навчитися любити, а не забирати життя один одного. Усім миру! Всем мир!
– заявив у відео Олег Винник.

Окрім вітчизняного артиста, до проєкту долучились російський журналіст Володимир Познер, продюсер Ігор Крутий, виконавці Валерія, Дмитро Маліков, Володимир Пресняков, Денис Клявер, актори Нона Гришаєва, Максим Аверін та інші. Більшість із учасників флешмобу публічно стають на захист агресивної політики Кремля, зокрема, щодо України. А Познер, Валерія і мати Преснякова внесені до списку Миротворця. Окрім цього, у проєкті фігурує італійський співак Алессандро Сафіна, який є суддею шоу "Х-фактор".

Дивіться відео ВСЕММИР, яке записав Олег Винник:

У коментарі журналістам LifeStyle 24 представники Олега Винника заявили, що це був міжнародний проєкт. За їхніми словами, відео було приурочене Міжнародному дню миру, який щороку відзначають 21 вересня.

"Цей день Генеральна Асамблея ООН оголосила днем зміцнення ідеалів миру серед всіх країн і народів як на національному, так і на міжнародному рівні. Олег Винник неодноразово висловлював свою тверду громадянську позицію і виступав на підтримку миру в нашій країні і в усьому світі. Рішення підтримати Міжнародний проєкт, який був запущений в Міжнародний день миру, не йде в розріз із життєвою та патріотичною позицією артиста. За умовами проєкту, учаснику необхідно було самостійно зняти на камеру те, що він хоче сказати на захист миру на планеті і вимовити фразу: "Всім мир" мовою своєї країни", – зазначили представники Олега Винника.

Що відомо про позицію Олега Винника щодо Росії? У 2018 році Олег Винник дав чимало інтерв'ю, в яких зізнався, що жодні гроші не змусять його виступати у Росії. Після анексії Криму та частини Донбасу співак не відвідував окуповані території та давав концерти на теранах України. Водночас в інтерв'ю телеканалу "Прямий" Олег Винник назвав українців та росіян братами, які вбивають один одного.

"Це горе, яке у нас є. Скажімо, у мене стоїть така стіна переді мною. Тому що вона сталася, ця стіна. Я не хочу нікуди, ні про кого нічого говорити. Я маю на увазі – є війна, немає війни. Люди про це всі знають, офіційно або неофіційно. Але я знаю, що два народи, які дуже близькі один до одного, брати вбивають один одного. Як я можу ставитися? Це велике горе", – заявив Олег Винник.

Водночас в інтерв'ю виданню "Главком" артист прокоментував виступи колег у Росії, зазначивши, що музиканти не є "голубами миру". "Ви знаєте, скільки залежить від нас, артистів, в політичному плані і взагалі в житті нашої країни? Ми є взірцями для людей. Це безвідповідально говорити про себе: я – "голубь мира" і я маю право співати там, де я хочу. Так, ми всі маємо право виступати, де ми хочемо! В законі такого немає, що нам забороняють десь співати. Проте за це потрібно відповідати рано чи пізно", – запевнив він.