Сьогодні, 9 серпня, Український оскарівський комітет оголосив, що в Національному відборі братимуть участь три фільми. Всі вони створені за підтримки Держкіно. Про це повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс Україна".

До теми Кіноакадемія оголосила нові правила до фільмів, які претендують на Оскар

Учасники Нацвідбору на Оскар від України

"Атлантида"

Режисер: Валентин Васянович
Сюжет: події розгортаються у 2025 році. Саме тоді Україна перемогла Росію у війні на Донбасі. Окупована територія держави повертається до її складу. Проте після 11 років військових дій земля Донбасу стає непридатною для життя, нагадує спустошений пустир. Творці стрічки майстерно показали, що і на тлі таких моторошних краєвидів можна зародитися справжнє кохання.

Дивіться трейлер до фільму "Атлантида": відео

"Мої думки тихі"

Режисер: Антоніо Лукіч
Сюжет: молодий звукорежисер Вадим нарешті отримав шанс покинути Київ та емігрувати до Канади. Проте для цього йому потрібно записати звуки карпатських тварин. Головний герой настільки прагне поїхати з "незручної України", що готовий виконати всі умови. Поїздка могла б бути звичайною роботою для Вадима, якби у мандрівку з ним не вирушила мама.

Дивіться трейлер до фільму "Мої думки тихі": відео

"Земля блакитна, ніби апельсин"

Режисерка: Ірина Цілик
Сюжет: у документальному фільмі розповідається про багатодітну сім'ю, яка мешкає в "червоній зоні" Донбасу. Там бойові дії тривають вже шостий рік. У центрі сюжету постає мати Анна, якій щодня доводиться виживати у прифронтовій зоні з чотирма дітьми. Родина екранізує своє життя за складних обставин в аматорській стрічці.

Дивіться трейлер до фільму "Земля блакитна, ніби апельсин": відео

Засідання комітету та оголошення результатів Національного відбору відбудеться 24 вересня.