Про оголошення літературного лауреата повідомляє Нобелівський комітет на своїй сторінці у твіттері.

Цікаво У Стокгольмі оголосили лауреата Нобелівської премії з хімії: хто виборов нагороду

Коротко про лауреатку – Луїзу Глюк

Це відома американська поетеса, ад'ютантка-професорка Єльського університету. Також вона є членкинею американського філософського товариства. Що цікаво, серед претендентів на премію її вважали однією з аутсайдерів.

Крім переможниці, яка й отримає премію, основними претендентами також були французька письменниця Маріз Конде, відома за романом "Я, Тітуба, відьма з Салема" й росіянка Людмила Улицька, яка виступала проти анексії Криму й заявляла про підтримку українського режисера Олега Сенцова.

Також на нагороду претендували японець Харукі Муракамі, відомий за романами "1Q84" й "Безбарвний Цкуру Тадзакі й роки його прощі", популярна канадська письменниця Маргарет Етвуд і кенієць Нгугі Ва Тхіонго.

Попередні лауреати літературної премії:

  • У 2019 році лауреатом Нобелівської премії став австрійський письменник Петер Гандке. Як пояснив комітет, нагороду він отримав за "впливові праці, написані вишуканою мовою, у яких розвідано крайні межі й особливості переживань людини".
  • У 2018 році лауреаткою стала Ольга Токарчук – польська письменниця з українським корінням. Для відзначення діяльності письменниці у Вроцлаві, де вона проживала, протягом 3 днів зробили безкоштовним громадський транспорт, якщо ви мали з собою одну з книг Ольги Токарчук.

Що відомо про Нобелівську премію?


Це – одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. У 2020 році призовий фонд Нобелівської премії становить 10 мільйонів крон, тобто 1 мільйон доларів.

Нобелівськими лауреатами в період 1901 – 2019 років ставали 114 людей. Найчастіше це представники Франції.