Останнім часом в Україні активізувався ринок сезонного трудового туризму. Є можливість заробити як на вітчизняних курортах, так і за кордоном. Якщо добре постаратися, можна привезти додому досить пристойну суму. Декому навіть вдається потім цілий рік жити на зароблені влітку гроші.

Багато українських готелів та баз відпочинку на Чорному та Азовському морях ще з початку весни почали набирати персонал на літній сезон. Тут потрібні прибиральниці, покоївки, кухарі, помічники по господарству, бармени, офіціанти та адміністратори. Від останніх, до слова, можуть вимагати знання англійської.

Як правило, роботодавці забезпечують сезонних працівників житлом і харчуванням. Дехто навіть оплачує проїзд. До того ж, є можливість покупатися в морі та позасмагати. На початку літа зарплати трохи нижчі, але у розпал сезону деякі роботодавці піднімають їх навіть удвічі. На чорноморських курортах можна заробити трохи більше, ніж на Азовському морі. А от найбільше платять в Одесі.

Аби не наштовхнутися на недобросовісного роботодавця, фахівці радять завжди складати трудовий договір. А ще вимагати, як мінімум, потижневу зарплату. Крім того, варто наперед домовлятися про кількість вихідних днів і прописувати умови оплати праці на випадок лікарняного.

Читайте також: Тайм-менеджмент: як встигати жити

Значно більше можна заробити на закордонних курортах. Туреччина, Єгипет та Об’єднані Арабські Емірати – ці країни серед українських заробітчан стають дедалі популярнішими. Тут шукають аніматорів, танцівниць, хостес та офіціантів.

Втім, є й свої умови для працевлаштування. Як правило, вимагають, щоб був досвід роботи, пристойне резюме та знання англійської (не нижче рівня В2). Водночас, у Єгипті додатково можуть попросити здати аналіз на ВІЛ-інфекцію. Працівників поселяють у готелі, забезпечують харчами і навіть дозволяють відвідувати басейн, спортзал чи салон краси. З такими умовами можна почуватися, як на відпочинку.

Але треба буде і добре попрацювати. Приміром, обов’язки аніматорів -- розважати гостей готелю, проводити дискотеки та конкурси на пляжах, а також веселити дітей. Хостес в готелях зустрічають гостей, розмовляють з ними та залагоджують конфлікти. Робочий день може тривати по 10-11 годин.

Серед цих трьох країн найвищі заробітки в Об’єднаних Арабських Еміратах, а найменше платять у Єгипті:

– аніматори отримують від 400 до 2 тисяч доларів на місяць;
– хостеси – від 500 до 1,5 тис. доларів на місяць;
– танцівниці – від 400 до 2 тисяч доларів.

Знайти таку роботу можна за оголошенням. Дехто з роботодавців навіть допомагає оформити документи, оплачує переліт та страховку. А також робить візу при потребі.

Втім, треба бути обачним. Перед тим, як вирушати на сезонну роботу на закордонний курорт, дізнайтеся про нюанси трудового законодавства цієї країни. Займайтеся пошуком роботи виключно через перевірені фірми, що підбирають персонал. Уважно ознайомтеся з запропонованими вакансіями та умовами праці – графіком роботи, тривалістю робочого дня чи зміни, кількістю вихідних, а також умовами проживання та харчування.

Обов'язково обумовте, за чий рахунок буде здійснюватися лікування, якщо ви раптом захворієте або з вами станеться нещасний випадок. Вас має насторожити також, коли вам пропонують високу зарплату за роботу, в якій ви не маєте досвіду. Скоріш за все, ви маєте справу з шахраями. Тому ще раз добре перевірте своїх роботодавців.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.