За традицією Великий піст – це наслідування Ісусу Христу, який пішов у пустелю, де відчував на собі спокуси диявола. Сьогодні піст – це випробовування себе та можливість впорядкувати своє життя, не роблячи ніяких особливих подвигів, розповідає Bit.ua.
Читайте також: Великий піст 2018: дата та традиції дотримання
Часто в нашому житті ми маємо надмірні захоплення, які пожирають наш час, не залишаючи нам ні хвилини для себе. І саме піст здатен повернути увагу до своєї особистості та оцінити власну вразливість, яка проявляється в наших шкідливих звичках та практиках. І якщо Ісуса Христа спокушав диявол, то ми піддаємося спокусам сучасного світу.
Соціальні мережі - одна із спокус сучасного світу
Чому піст може бути корисним для атеїстів?
1. Однією із спокус є колективна залежність від соцмереж – в яких ми намагаємося втекти від реальності у віртуальні образи. Сьогодні соціальні мережі привчають нас до поверхневого всезнайства, від якого походить гординя. Ми думаємо, що володіємо світом, який стає все ближчим, доступнішим і меншим. Але наш внутрішній і вузький соціальний світ поросли бур'янами – часом ми навіть не здатні налагодити близькі стосунки зі своїми батьками. Наша іронічність, розвинена куди сильніше співчуття, і відвертає від нас щирих і доброзичливих людей.
2. Піст – це не дієта, а обмеження в їжі та в покупках, яке може нам допомогти організувати протест проти культури споживання. Саме піст може вирвати нас із зони комфорту та допомогти оцінити нашу залежність від всього, що пов'язано з їжею.
3. Хоча піст часто сприймають як обмеження, насправді – це про свободу. Пожити "не так, як завжди", а якщо не сподобається, повернутися до звичного способу життя – це духовний виклик, завдяки якому ми знаходимо "іншого себе".
4. Піст також зможе допомогти розібратися в особистих настановах і змінити їх за власним бажанням. Як не дивно, але піст допомагає сформувати кращу версію себе. піст – психологічна технологія, яка доступна кожному.
5. Необов'язково "постити" сорок днів, адже ви не Ісус Христос. Однак архаїчні духовні практики, як показує досвід, є цілком актуальними і в нинішній час. У всякому разі, це значно ефективніше, ніж обливання холодною водою.