Спостерігаючи за тим, як Marvel заробляє шалені гроші, нацьковуючи своїх героїв один на одного, студія Universal поспішила створити свій Dark Universe, де об’єднаються Франкенштейн, Доктор Джекіл, Ван Хельсінг, Людина-Невидимка та багато іншої нечисті чи істот з надздібностями. Якщо до прем’єри "Мумії" Темний Всесвіт від Universal сприймали з цікавістю, то зараз шкала емоцій змінилась на скептицизм. Фільм називають непорозумінням, схожим на 110-хвилинний трейлер до Dark Universe, а не самобутнім творінням.

Також у кіно: "Диво-жінка": наївне дитя, вродлива дівчина та першокласний воїн у одній особі

Творці “Мумії” перестарались із бажанням вгодити всім: залишили частину наївних пригод в стилі тої самої, старої "Мумії", перемішавши це все з гумором і зомбі, які втекли з Walking Dead. Складається враження що сам режисер Алекс Курцман не зовсім визначився із стилем, тому фільм кидає то в комедійно пригодницький екшен, то в триллер, який мав би на додачу лякати.

Але лякатись нічого, особливо тим, хто добре пам’ятає "Мумію" 1999-го. Новинка від Universal в більшості повторює класичний сюжет, тому несподіванок на нас чекає доволі мало. Благо, нагнітають ситуацію непогано: знаючи, що зараз на екран має вистрибнути якась бісівщина, доводиться сидіти і уважно чекати цього моменту, постійно думаючи "а може зараз?". Особливо спочатку.

Далі ж фільм, на жаль, ніби засмоктує в сипучі піски передбачуваності і нерівності. Том Круз у ролі закоханого мародера дивиться так собі. І на поганця він не схожий, і на неймовірно закоханого також. Персонаж ніби з картону і не факт, що з вини актора. Круз примружує очі, як він вміє і влаштовує бійки в стилі Джека Річера, але цього недостатньо у випадку "Мумії". Хочеться глибини.

Глибину не дає і головна героїня. Хоча зараз в кінематографі мода на сильних самодостатніх жінок, персонажа Анабель Волліс постійно доводиться рятувати від біди. При цьому у глядача бажання переживати за неї не виникає.

Єдина, за кого хочеться хоч трішки переживати – принцеса Аманет, але вона, на жаль, хоче знищити світ. Так, як ви могли побачити, мумія в нас тепер жіночого роду і от хто-хто, а ця дамочка може за себе постояти. І вона дуже наполегливо йде до мети – перетворити Тома Круза у свого коханого царя, одержимого богом Сетом. Зовнішність акторки Софії Бутелли виглядає дуже доречною, як на "кралю з коробки", віком близько 5 тисяч років. Її персонаж виглядає чи не найкраще. Не менш цікавим здався доктор Джекіл (Рассел Кроу), але йому у "Мумії" присвятили мало часу. Очевидно, ми ще не раз зустрінемо його в фільмах Dark Universe. Наразі це лише тізер. Доволі успішний, до слова.

Про "Мумію" можна багато говорити. Зокрема, про її ляпи та недоліки. Але факт у тому, що фільм вартий перегляду, нехай і на один раз. Деякі сцени виглядають доволі ефектно, сюжет також не найгірший, ну і він створює враження, що попереду нас чекає щось нове – можливо навіть конкурент славнозвісним "Месникам" (але це найоптимістичніший прогноз). Як би там не було, наразі спостерігати за потугами Universal у створенні своєї банди героїв дуже цікаво. А що буде далі – покаже лише час. Чекати наступну стрічку Темного Всесвіту доведеться до лютого 2019-го, і стане нею "Наречена Франкенштейна".

Рейтинг "Мумії" на IMDb – 6,1. А у прокаті фільм буде орієнтовно до 5 липня.

Також у кіно: "Рятувальники Малібу": м'язи, тупість, океан