Кілька днів тому Катерина Осадча розмістила у своїх Instagram-Stories відеоролик, на якому повідомила, що через відмову Маргарити спілкуватись з нею українською мовою, їхнє інтерв’ю в програмі "Світське життя" не вийде в ефір.

Читайте також: Переможницею конкурсу Міс Україна 2019 стала Маргарита Паша: біографія та фото красуні

Згодом 24-річна дівчина опублікувала на власній сторінці в мережі великий допис з філософськими роздумами, де в кінці зазначила, що хоче викладати свої думки у блозі російською мовою, а кому це не подобається – може від неї відписатись.

У вас немає можливості пережити своє життя ще раз, але яким воно буде – залежить тільки від вас! Я маю право викладати свої думки на мові, якій я хочу (чи закон України не дозволяє мені думати на російській мові?)
– заявила представниця України на "Міс світу-2019", що відбудеться у грудні в Таїланді.


Маргарита Паша / Instagram / @margoritapasha

Скріншоти з її публікацією одразу ж з’явились в мережі: спочатку модель опублікувала перший варіант із скандальною заявою, згодом її відредагувала, прибравши позицію про українську мову, і втретє повернула заяву назад.


Допис Маргарити Паші з редагуваннями / Скріншоти з Instagram

Підписники моделі по-різному відреагували на її позицію: хтось жорстко засудив, а хтось – навпаки підтримав її вибір:

"Справжня-сучасна Королева! Зі своєю позицією і ніхто їй не указ, як жити і як думати. Молодчинка, Маргаритка! Йдіть нафіг всі, хто хочуть "повчати"! Нехай повчають своїх. А тобі хай допоможе Всевишній!", "Почитала про вас статтю в ФБ, почитала злісні коментарі і хочу послати вам промінчики підтримки: ви розумничка!", "Ви є частинкою суспільства, яке має свою власну історію, культуру, економіку, політику, релігію, мову і т.д. Це наша спадщина, яку маємо поважати, оберігати і розвивати. В правовій державі діють Закони, які є суспільним договором, що враховує інтереси кожного, дотримуючись основних принципів. Основий Закон в Україні є Конституція. Почитайте, будь ласка. Там відкриєте для себе багато цікавого", "Як ви можете бути Міс Україною, якщо цураєтесь рідної мови?! Знати багато мов та розвиватись – це лише плюс, але чомусь це не дозволяло попереднім Міс розмовляти польською, угорською чи французькою, бо так легше думати. Якщо ж не знаєте української мови, то що ж ви за "Міс України" така?".

Відповідаючи одному з прихильників, чому виник скандал навколо неї та її позиції щодо української мови, Маргарита Паша відповіла, що сама не розуміє причини. "Я сама не розумію, я володію українською мовою і не відмовляюся розмовляти на державній мові! В мене є багато інтерв’ю на державній мові", – відповіла дівчина.

На офіційній сторінці конкурсу "Міс Україна", на розповідь організаторів, з чого складається підготування моделей до других етапів конкурсу, ведуча Катерина Осадча в коментарях зазначила, що варто було б почати з вивчення української мови.

Маргарита Паша скандал
Катерина Осадча прокоментувала позицію Маргарити Паші / Скріншот з Instagram