Історія свята

Відповідно до Священних переказів, дуже давно неподалік від античного міста Ієраполя існувало цілюще джерело. Поруч із ним християнин Архип збудував храм на честь архангела Михайла на знак подяки за зцілення його доньки водами джерела від сліпоти.

Читайте також Михайлове чудо: привітання зі святом у віршах та прозі

Проте місцевим язичникам не сподобався храм і вони хотіли знищити його, об'єднавши дві гірські річки, і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молитися Михайлу і архангел з'явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелини, і відвівши воду від храму. Місто, де сталося це диво, став називатися Хони (розколина, отвір).

В Україні ж Архангел Михаїл є одним із найбільш шанованих святих небесних покровителів. В народній уяві святий Михайло постає славним воїном-захисником, який окрім сміливих вчинків такі відводить душі померлих на небо і зважує на терезах їхні добрі й погані вчинки.


Свято Архистратига Михаїла: історія і традиції

Чудом у святі Архангела Михаїла священики вбачають саме спасіння людей та самої церкви. За переказами, давні предки в цей день намагалися дотримуватися посту, важко не працювати, адже "святий Михаїл у вигляді бідного старця ходить по землі й перевіряє, як його шанують".

Читайте також День Ангела Михайла: святкові картинки-привітання

Архангел Михаїл також вважається борцем проти єресі і зла, сильним захисником віри. Тому цього дня треба "стежити за язиком", робити добрі справи й молитися.

Михайлове чудо справді вважають великим і серйозним святом. В цей день потрібно забути про важку роботу, сварки та щоденні клопоти, а варто провести день у молитвах та спокої.

Михайлове чудо: що можна робити в свято Архангела Михаїла:

– В багатьох селах на це свято організовують храмові або престольні празники та ходять один до одного в гості.

– В цей день можна разом із сім’єю поставити загальну свічку за здоров’я та попросити в Архангела Михаїла щастя і миру в родині, достатку та здоров'я.


Архистратиг Михаїл захищає вірян та здійснює великі чудеса

– Також у свято можна варити, виконувати дрібну хатню роботу, пасти худобу, в кого вона є, та годувати її.

– Обов’язково на Михайлове чудо потрібно вирішити сімейні справи та приватні проблеми і забути про всі негаразди та сварки.

Читайте також 19 вересня – яке сьогодні свято та що не можна робити

Михайлове чудо: що не можна робити в свято Архангела Михаїла:

– Великим гріхом вважається на Михайла сіяти, орати та викопувати городину, рубати дрова, виконувати важку хатню роботу, пекти хліб та пироги.

– Не бажано надміру працювати та переносити важку роботу на іншу людину.

– Не можна сваритися та вступати в конфлікти з родичами та колегами.

Народні прикмети:

– В цей день небажано мити голову – можна "змити розум".

– Якщо вранці у свято на деревах є іній – чекайте багато снігу взимку.

– Якщо листя з осики падає "обличчям угору" – зима буде холодною, а якщо навпаки – теплою.

– Тепло на Михайлів день – осінь буде довгою.


День Святого Михайла потрібно провести в молитвах і спокої

– Після свята можна очікувати на перші заморозки;

– Якщо на Михайлове Чудо листя на верхівці берези має зелений колір, то це до ранньої зими;

– А якщо хмари ввечері мають синій колір – це до змін у погоді.

Молитва до Архистратига Михаїла

Церква шанує Михаїла як захисника і борця зі злом і несправедливістю. Найчастіше, до Архангела Михаїла звертаються з молитвами про допомогу, підтримку, зцілення і про захист.

Молитва до Архангела Михаїла про зцілення

"О, Великий Архистратиже Божий, Михаїле, переможець дeмoнів. Переможи та зламай всіх моїх дeмoнів, видимих ​​і невидимих. Умоли Господа Вседержателя, нехай спасе і збереже мене Господь від всix скорбот і хвоpоб, від смepтонocної виpaзки і від марної смepті, o, Великий Архангелe Михаїле, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

Сильна молитва до Архангела Михаїла про захист

"Святий Архангеле Божий, Михаїле! Ти наш захисник і охоронець від лукавого. Покрий нас твоїм Щитом Істини і захисти в битві, яку Сaтaна веде проти Істини. Допомагай нам бачити праведний шлях Святої Любові. Пояснюй кожен наш вибір між добром і злом, завжди підставляючи нас під свій Щит Істини. Амінь".

Молитва до Архангела Михаїла про допомогу

"О, святий Михаїле Архангеле, помилуй нас, грішних, що потpебують твого заступництва, збережи нас, рабів Божих (імена), від всіх видимих ​​і невидимих ​​ворогів, паче же підкріпи від жaxу смepтного і від збентеження дuявoльського і сподоби нас неганебно постати Творцеві нашому в годину стpaшного і праведного Суду Його.

O, Всесвятий, великий Михаїле Архистратиже! Не погорди нас, грішних, що моляться тобі про допомогу і заступництво твоє y віці цім і в майбутньому, але сподоби нас там разом з тобою славити Отця і Сина і Святого Духа на віки віків".