Розійтися чи збільшити дистанцію: що робити, якщо ви втомилися від партнера
Джерело:
Світлана ОлійникЧасто у стосунках приходить момент, коли вам здається ніби партнер набрид. Ви мрієте провести декілька днів на відстані й не розумієте, чи нормальне це відчуття. Психологиня розповіла, чи буває так у щасливих стосунках і що з цим робити.
У яких ситуаціях виникає втома від партнера
Багато людей хибно вважають, що потрібно весь час проводити з другою половинкою. Мовляв, вам завжди має бути радісно і добре разом, а в іншому випадку – ніяке це не кохання. Психологиня Світлана Олійник пояснила, що насправді все не так.
Читайте також Тіндер більше не в тренді: покоління Z надає перевагу старомодному пошуку пари
Кожна людина іноді хоче бути на одинці, або ж провести час з друзями. Буває, що обійми та поцілунки набридають і це нормально. Ви можете відчувати втому від свого партнера, якщо:
- ви обоє працюєте з дому і відповідно весь час проводите разом, або ж ви працюєте на одній роботі, де часто перетинаєтеся;
- у вас маленька квартира, де нема місця для особистого простору;
- ви ніколи не проводите час окремо, не ходити на зустрічі з подругами чи друзями;
- ви скоротили або повністю обмежили спілкування з людьми, які не є спільними друзями або знайомими;
- ви перестали приділяти час своїм хобі.
Сигнали про те, що пора збільшити дистанцію, надсилає наш організм. Ви можете відчувати роздратування, небажання торкатися партнера і думати про розрив стосунків.
Цікаво Чому не вдається знайти кохання: чесна й жорстка правда
Як усе виправити
Поділіться своїми почуттям з партнером, але при цьому обережно добирайте слова. Не кажіть: "Я втомився від тебе". Краще використайте фразу: "Я тебе люблю, але відчуваю, що потребую більше особистого простору". Разом з коханою людиною придумайте спосіб, у який вам буде зручно збільшити дистанцію. Ось декілька з них:
- майте регулярний проміжок часу лише для себе, коли кожен з партнерів може займатися тим, чим хоче;
- поїдьте на вихідні кудись без партнера;
- більше спілкуйтеся з друзями;
- якщо є можливість, то знайдіть житло, де у кожного буде більше простору;
- іноді спіть в окремих кімнатах.
Не всім підійдуть ці варіанти. Для кожної пари будуть прийнятні свої способи та міра дистанції. Головне, щоб ви відчували свою автономність та роздільність,
– пояснила психологиня.
Важливо розуміти, що дистанція – не назавжди. У вас можуть бути різні періоди і всі вони – нормальні. Крім того, відчувши, що у вас є достатньо особистого простору, згодом ви можете стати навіть ближчими.