Спочатку це може наштовхнути на думку про певні проблеми в парі. Утім, це не зовсім так. Чи варто подружжю спати в окремих ліжках – розбираємося далі.

Дивіться також Які бувають кризи у стосунках та як їх подолати

Сон окремо

Одне дослідження, проведене на початку цього року, показало, що кожна п'ята пара спить в окремих ліжках. Така тенденція не є позитивним чи негативним проявом, стверджують експерти зі стосунків.

Пара має робити те, що найкраще підходить для динаміки її стосунків. Якщо ця динаміка роздільного сну працює – значить проблем немає. Я знаю пари, які сплять у різних ліжках, але мають прекрасні стосунки,
– стверджує Елізабет Оверстріт.

Чому партнери можуть обирати різні ліжка – через сон. Хороший нічний сон життєво важливий для забезпечення фізичної та психологічної активності.

Сон важливий для фізичного та психічного здоров'я / unsplash.com

Сон важливий для фізичного та психологічного здоров'я / unsplash.com

Інколи пари мають різний цикл сну, його розлади, або хтось банально хропить. Хтось звик засинати під музичний супровід зі світлом, а комусь для повного розслаблення необхідна тиша та цілковита темрява – це теж певним чином має свій влив.

Замість того, щоб сваритися – оберіть для себе такий спосіб сну, який задовольнятиме обох. Якщо мовиться про сон у різних ліжках – чому б ні, якщо це піде на користь,
– відзначила експертка.

Але обираючи різні ліжка, варто пам'ятати декілька правил. Стосуються вони інтимної близькості.

Вона розпочинається за межами спальні і її не треба гальмувати чи зменшувати. Пара має обговорити прийнятний для обох варіант задоволення потреб.

Важливим аспектом є діти. Варто і їм пояснити чому їхні батьки вирішили спати окремо. Аргументуйте це компромісом і підтримкою звички здорового сну. А також пояснюйте, що це не є нормою у всіх стосунках.