На Маковія в церкві заведено святити мак, воду, трави з квітами та мед, пише 24 канал. Кожен з цих елементів має не лише свою символіку, але й цілющі властивості, які зберігаються впродовж року.
Дивіться також Астролог назвав чотири найвеселіші знаки Зодіаку
Цілющі властивості меду в стародавній медицині
Стародавня індійська медична книжка "Аюверда" ("Книга життя") містить у собі рецепти еліксирів молодості, до яких входить мед та молоко. До прикладу, відомий індійський лікувальний засіб «альтерація», який зберігає молодість та забезпечує гарне самопочуття, – готується з меду.
Авіцена в стародавні часи застосовував у своїй лікарській практиці віск та мед. У його книзі "Канон лікарської науки" є чимало рецептів, до складу яких входить мед. Авіцена також вважав, що людям після 45 років треба систематично вживати мед. Це йому належить вислів: "Якщо хочеш зберегти молодість, обов'язково їж мед".
Які корисні властивості має мед
Мед має потужну антибактеріальну дію. Є ефективним у лікуванні хронічних ран, опіків, пролежнів та запалень
Якщо людина почувається виснаженою, то ложка меду дає швидкий заряд енергії. Мед корисно вживати після фізичних навантажень. Мед заспокоює кашель від застуди чи бронхіту.
Також мед має корисні властивості для печінки та підшлункової, є гарним антидепресантом. Мед нормалізує сон та зменшує тривожність. Мед – легко засвоюваний дієтичний продукт, який не завдає шкоди фігурі. Він виводить токсини та активізує травну систему.
Корисні властивості меду
Як зазначає Медова Полтавщина, мед зібраний з різних видів рослин, діє на людський організм, як і рослини, по-різному.
Акацієвий мед. Має помірні протимікробні й протицистні властивості (вбиває мікроби та цистит одноклітинних організмів). Загальнозміцнюючий і заспокійливий засіб. Рекомендується від безсоння, при жовчних, ниркових і шлунково-кишкових захворюваннях. Корисний у дієтичному харчуванні дітей. Свіжий мед прозорий, повільно кристалізується дрібнозернистими кристалами, набуваючи молочного кольору, стає "салистим".
Гречаний мед. Антисептик, дієво лікує атеросклероз, трофічні виразки, гнійні рани, фурункульоз та інші захворювання шкіри.
Липовий мед. Має антибактеріальні властивості. Незамінний при лікуванні нежитю, застуди, ангіни, ларингіту, трахеїту, бронхіту, запалення легенів, бронхіальної астми. Добрий серце- возміцнюючий засіб. Використовують при лікуванні запалень шлунково-кишкового тракту, ниркових і жовчних захворювань, гнійних ран і опіків. Прозорий чи блідо-жовтого або зеленуватого кольорів. Має аромат липи і дуже солодкий на смак.
Соняшниковий мед. Рекомендується при лікуванні жовтухи, захворювань серця та раку шлунка, а також для профілактики порушень обмінних процесів в організмі та як загальнозміцнюючий засіб. Золотисто-жовтого або світло-бурштинового кольору, на смак дуже солодкий, трохи терпкий.