Час збору кукурудзи залежить від таких факторів, як особливості клімату в регіоні, погодні умови, сорт, терміни посіву насіння. Що ще варто знати про цей процес – зараз дізнаємось.

Є показником Як зрозуміти, що гарбуз дозрів: 5 простих ознак зрілості

Коли пора збирати кукурудзу

Ранні сорти кукурудзу потрібно зривати через 75-80 днів, відколи з'явилися сходи. Сюди належать такі сорти: "Лакомка", гібриди "Добриня" та "Рання Золота".

  • Середньостиглі сорти набувають зрілості через 90-100 діб від того, коли виросли паростки. До цієї категорії відносяться гібриди "Піонер", "Крижаний Нектар", "Спіріт".

Сорти пізньої кукурудзи стартують збирати через 110-140 днів. Вони передбачають такі гібриди, як "Полярис", "Башкировець".

Ознаки стиглості кукурудзи

  • Зерна кукурудзи наливаються й під вагою відхиляються в бік. Згодом качани опускаються перпендикулярно до стебла;
  • якщо плоди вже спілі – ви зможете помітити круглу форму й те, що качани щільно вкриті зернами;
  • самі зерна всередині качана будуть рівними та гладкими;
  • так зване "волосся" на качані буде густим і вологим;
  • колір листя качана буде зеленим.


Стигла кукурудза / Фото Agro Ukraine

Важливо зібрати кукурудзу в потрібний момент, тому що перестиглі качани будуть не такими насиченими та соковитими. Натомість самі зернини стануть твердими.

У холодному середовищі цукри у кукурудзі повільніше перетворюються на крохмаль. З цієї причини зривати кукурудзу варто зранку або ввечері. Краще тримати її у холодильнику, постеливши зверху вологу тканину. Так вона буде солодшою довший час.