Садово-городні роботи киплять ще з березня, однак для винограду поки зарано. У матеріалі 24 Каналу дізнавайтеся, чому найкраще висаджувати його аж у травні.

Читайте також Що не можна садити біля винограду: відповіді, які вас здивують

Чому краще садити виноград навесні

Експерти радять садити виноград навесні, адже так кущ окріпне до зими, коренева система розвинеться, буде добре забезпечувати поживними речовинами і не менш важливо – перший врожай з'явиться вже наступного року, а на третій – будете набивати повні кошики. Тоді як осіння посадка затримує врожай як мінімум на 1 рік.

До того ж навесні легше підготувати місце для посадки винограду – ґрунт теплий і достатньо зволожений.

Коли садити виноград навесні

У відкритий грунт саджанці винограду садять у травні, саме цей місяць вважають оптимальним для більшості регіонів України. Важливо, щоб ґрунт прогрівся до +20, наситився дощами, а середньодобова температура повітря становила від +15 до +17 градусів. Зазвичай це друга половина травня.

Не менш важливу роль відіграє те, наскільки міцні й розвинуті саджанці ви будете садити:

  • однорічні саджанці зі здерев'янілим стовбуром стійкіші до нічних заморозків і перепаду температур, тож висаджувати у грунт їх можна навіть наприкінці квітня (такі саджанці всю зиму тримають у вологому піску в темному місці, а перед висадкою – 2 доби у відрі з водою);
  • молодий зелений вегетуючий виноград чутливіший, тож підходящий час для нього – від середини травня до середини червня (такі саджанці вирощують з початку весни і тримають у земляному контейнері);
  • тоді як саджанці з розвиненою кореневою системою та лозою садять цілу весну й аж до початку літа.

Однак варто пам'ятати про ризик нічних заморозків! Заздалегідь подбайте про матеріал для укриття винограду на ніч.