Зазвичай часник садять до зими, аби отримати швидкий урожай. Це роблять за 35-45 днів до початку заморозків. До зими часник розвиває кореневу систему. Розповімо, яких помилок припускаються городники під час посадки часнику.
Спробуйте вдома Для тих, хто любить арахіс: як його правильно посадити на грядці
Помилки під час вирощування часнику
Типова помилка – садити часник на одній і тій самій ділянці. Звичайно, це зручно для городників, але пам'ятаймо про сівозміну – чергування посадки рослин. У землі можуть проживати патогени й шкідники, які будуть шкодити саджанцю. Часник варто садити після кабачків, огірків, капусти. Краще не чергувати часник з морквою, буряком і цибулею.
Посадка часнику / Фото Ukrup.com
- Підживлювати часник азотними речовинами – погана ідея. Формування зеленої маси на зиму – ні до чого.
- Коли садити часник залежить від клімату та погоди в регіоні. Втім, температура повинна бути щонайменше +3-6, бо не приживеться. Якщо садити занадто рано, до зими утворяться пір'я.
- Іноді городники вагаються, наскільки глибоко саджати рослини. Схема проста: висота зубчика та 5 сантиметрів зверху. Переважно глибина – 6-8 сантиметрів.
Деякі розділяють часник на зубці наперед. Так робити не варто. Ділимо часник безпосередньо перед посадкою. Треба подивитись, чи на зубцях нема гнилі й пошкоджень. Погані та хворі зубці слід видалити.
Зубці часнику / Фото "Земляк"
Багато людей забуває про знезараження зубчиків перед посадкою. Можна зробити це звичайною марганцівкою. У розчині перманганату калію замочуємо часник на 2 години.
Під час розподілу будьте обережними з часником, аби не зачепити шкірку зубців. Адже вона їх захищає. Ті зубці, де лушпиння відійшло, вже не садіть, а використайте для страв.