У це свято християни відвідують службу у храмах та моляться іконі Покрови Божої Матері. Кажуть, що Діва Марія особливо дослухається до прохань вірян у цей день. А коли ми відзначатимемо Покрови Пресвятої Богородиці у 2023 році – підкаже 24 Канал.

Це важливо Які релігійні свята будемо святкувати у жовтні цього року

Коли Покрови Пресвятої Богородиці 2023: дата

З 1 вересня поточного року набув чинності новий церковний календар. Відповідно до нього, змінилися дати різних релігійних свят. Це вплинуло й на Покров Пресвятої Богородиці.

  • Якщо раніше ми традиційно відзначали це свято 14 жовтня, то тепер ця дата буде іншою, а саме – 1 жовтня.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці – означає постійний захист Богоматері над земними людьми. Насправді це дуже велике свято для християнської спільноти, на ім'я якого навіть зводять церкви.

Покрови Пресвятої Богородиці
Покрови Пресвятої Богородиці / Фото Фейсбук ПЦУ у Покровську

  • Покров Божої матері символізує безумовну любов Діви Марії до людського роду. Під своїм омофором (довгим вбранням) вона невтомно оберігає кожну людину від усього злого та поганого, вселяючи віру в краще.

В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці грало велику роль й для козаків. За переказами, вони створювали чимало храмів, присвячених саме Діві Марії. Також дуже серйозно ставились до ікон Покрови.

  • Мужні та хоробрі воїни вірили, що Пресвята Богородиця захищає їх під Покровом від усіляких бід і негараздів.