Зверніть увагу, що комп'ютери, ноутбуки, планшети, смартфони немає сенсу переводити, бо це відбувається автоматично. А от час у механічних годинниках та у старій техніці доведеться змінювати самостійно. Коли переводимо годинники у 2023 році – підкаже 24 Канал.

Корисно Чи будуть українці мати вихідні у жовтні: календар важливих дат

Коли Україна переходить на зимовий час 2023

В Україні перехід на зимовий час відбувається кожного року в останню неділю жовтня. Цього року дата буде такою: 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника перекрутять на 1 годину назад. Тобто, о 4:00 треба поставити 3:00.

Переходять на зимовий час у 80 країнах світу. Хоча у Європі та й в Україні вже не один рік задумуються, щоб скасувати цю традицію.

  • Ідея перекручувати стрілки годинників вперше з'явилась у 1784 році. Запропонував нововведення посол США в Франції Бенджамін Франклін для економії. Перехід на зимовий час практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.

А от в Україні сезонне переведення годинників почалось у 1981 році. Це було зроблено, щоб люди менше користувались штучним світлом та більше спали.

Аби перехід на зимовий час пройшов для вас легше, є кілька порад:

  • Намагайтесь лягати спати та вставати в один і той самий час.
  • Гуляйте на свіжому повітрі мінімум годину в день.
  • Не користуйтеся жодними гаджетами перед сном.
  • Уникайте зайвого стресу та хвилювань.