Випікання паски завжди вважалося особливим ритуалом напередодні Великодня. Кажуть, що робити це потрібно в гарному настрої, з чистими думками та молитвою. Однак не менш важливо підібрати правильний день для випікання. За церковними канонами, це Чистий четвер і Велика субота – тобто 13 та 15 квітня 2023 року.

Читайте також Як вчила бабуся – перевірений рецепт паски на Великдень 2023

Коли можна пекти паску на Великдень 2023

Як відомо, ще у Велику середу господині закуповують продукти на святковий стіл і починають прибирати будинок до Великодня. Саме тому вечір цього дня вважають ідеальним для того, щоб поставити тісто на опару, а вже вранці у Чистий четвер зі спокійною душею пекти паски. Це день весняного очищення, коли до заходу сонця кипить робота у хатах, коморах, на подвір'ях.

Якщо ви плануєте спекти багато пасок, то останній день, коли це можна зробити – у Велику суботу до обіду, цьогоріч це 15 квітня. Потрібно пам'ятати, що в суботу стримують усі земні пристрасті та налаштовуються на світле свято Великодня. У цей день уже заборонено важко працювати, влаштовувати генеральне прибирання та прати.

  • Церква каже, що категорично не можна пекти паски у Страсну п'ятницю. Це день найсуворішого посту, великої жалоби, адже саме в п'ятницю був розіп'ятий Ісус Христос.
  • Не менш важливо, щоб тісто на паску сходило у спокійній атмосфері, без сварок і лайки на кухні. Пам'ятайте, що цей великодній хліб – символ того, що до кожного дому приходить Господь.
  • Віддавна існує прикмета, щоб у час приготування паски мама чи бабуся не вимовляла з уст жодного слова. Це робиться для того, щоб ніхто не порушував священного випікання найголовнішого атрибута Великодня.