Курбан-байрам наділений особливим значенням в ісламі, оскільки символізує силу віри і готовність до пожертви.

Читайте також Як зняти скотч з вікон: ефективні лайфхаки, як позбутися клею на склі

Кожного року дата святкування змінюється. Все залежить від зміни фаз Місяця. Офіційно Курбан-байрам розпочнеться з 9 липня і завершиться 13 липня. Варто зазначити, що в ісламському календарі день розпочинається із заходом сонця, тож віряти почнуть святкувати Курбан-байрам з вечора суботи.

Історія свята Курбан-байрам

Курбан-байрам є найважливішим святом в календарі мусульман. У це свято всі згадують пророка Ібрагіма, який є прикладом для праведних мусульманів. Саме він приніс жертвоприношення в ім’я Аллаха.

Кожного року мусульмани здійснюють паломництво до Мекки, в якій, за переказами, було проведено перше жертвоприношення.

За указом Аллаха до пророка Ібрагіма явився Ангел Джабраїл, який велів йому віддати в жертву свою дитину. Пророк довго думав, що йому робити, втім таки наважився зробити жертвоприношення нащадка.

Син Ібрагіма не йшов проти волі батька. Він усвідомлював, що воля його батьків є найважливішим постулатом в житті. Пророк взяв сина та вирушив з ним до того місця, де зараз стоїть Мекка та розпочав приготування. Саме на тому місці, де вони зупинилися мав пройти основний обряд жертвоприношення.

Син Ісмаїл не пручався та багато молився. Та коли Аллах зрозумів, що заради нього пророк Ібрагім готовий віддати найдорожче – свою дитину, а син готовий віддати своє життя заради нього, то змилувався над ним та замінив хлопця на барана. Так він випробовував силу віри пророка та подарував йому згодом ще одного сина Ісхака.


Курбан-байрам є головним святом для мусульман