Що відомо про скандал з Kiss FM

Пісню Tysha від NDUB презентували днями на фейсбук-сторінці Kiss FM Ukraine. Однак ритмічна музика була зовсім недоречною, а вибір композиції для реміксу обурив усіх українців. Сотні людей засипали радіостанцію гнівними коментарями, після чого представники Kiss FM поквапились вибачитись перед слухачами.

Читайте також: Скандальний фільм "ДАУ" потрапив до топ-30 новинок року від The Guardian

"Як ми побачили, ваша реакція на пісню "Пливе кача" виявилась неоднозначною. Ми вас почули і тому прибрали її з ефіру. Ще раз хочемо наголосити: ми не мали на меті нікого образити. І просимо вибачення у всіх, чиї почуття зачепили. Хоча, як ми вважали, пісня створена в мінорній стилістиці, як і належить у цій ситуації", – заявили представники Kiss FM.

За добу з мережі прибрали всі відео з танцювальним треком. Однак журналістам LifeStyle 24 вдалось знайти фрагмент запису.

Фрагмент пісні Tysha, що звучала на Kiss FM: дивіться відео

Реакція українців

Чимало українців не стримували гніву від почутого. Вони засипали KISS FM гнівними коментарями та радили закривати радіостанцію.

Хлопці, ви що там, геть береги поплутали? Вам під "Пливе кача" потанцювати захотілось? А на кістках та могилах своїх дідів станцювати не хочете? Бо одне і те саме! Ганьба і сором, якщо ви цього не розумієте!
– написала одна з користувачок мережі у коментарях.

Українці відреагували на ремікс пісні "Пливе кача" / Скріншот


Реакція українців на вибачення KISS FM / Скріншот

"Цікаво, ким потрібно бути, щоб серед 15,5 тисяч українських народних пісень, які відомі світу, обрати і спаплюжити саме ту, яка є зараз для українців символом болю, розпачу, жалю і боротьби? Виродком? Тварюкою? Рагулем? А може просто московським запроданцем?" – написав обурений радіослухач.

Чому ремікс "Пливе кача" викликав резонанс?

Як відомо, лемківська пісня "Пливе кача" звучала під час Євромайдану. Саме цю композицію "Піккардійська терція" виконала на панахиді за загиблими українцями на Революції Гідності. Зазвучала вона і на похороні Михаїла Жизневсього у Білорусі.

Пісня "Пливе кача" стала неофіційним гімном подій 2013-2014 років. Щороку композицію співають, вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні. Тому ремікс від радіостанції KISS FM сприйняли, як зневагу до загиблих учасників Євромайдану.

"Піккардійська терція" виконала реквієм-прощання Небесної сотні: дивіться відео