Відповідну інформацію видавці розмістили на офіційному сайті. Представники The Guardian оцінили всі фільми, які вийшли на великий екран у Великій Британії та склали топ-30 найкращих новинок 2020 року.

Важливо: The Guardian назвав 30 найкращих фільмів року: у рейтинг увійшла українська стрічка

Цікаво, що до рейтингу престижного видання увійшли як оскароносні фільми "1917" та "Паразити", так і скандальне "ДАУ. Наташа". Кінострічка Іллі Хржановського, що наповнена сценами насилля, посіла передостанній, 29-ий щабель.

"ДАУ. Наташа" показує химерний спосіб того, як в тоталітарних суспільствах співіснують нормальне і ненормальне, банальне і гротескне, а також людське і нелюдське… Фільм дає нам заглянути до кімнати 101, з усім її терором і свавіллям", – йдеться в рецензії The Guardian.


Скандальний "ДАУ. Наташа" увійшов до рейтингу The Guardian / Кадр з фільму

Що відомо про фільм "ДАУ. Наташа"

Наприкінці квітня 2020 року в мережі з'явилась резонансна новина: російський режисер Ілля Хржановський презентував скандальні фільми "ДАУ", зняті в Харкові. Обурення викликали сцени насилля, які можна побачити у 13 кінострічках. Кожна частина проєкту містила особливо жорстокі кадри, а в "Дегенерації" навіть було знущання з немовлят, взятих з харківського сиротинця.

До теми: Знущання з немовлят та Добкін і Шуфрич у ролях: скандальні факти про фільм "ДАУ"

Та не меншим скандалом відзначилась "ДАУ. Наташа". У центрі сюжету – історія жінки, яка працює у буфеті в інституті. Одного разу до них приїжджають закордонні вчені, тому Наташа з колегою Ольгою влаштовують гучний бенкет. Вечір головна героїня завершує в ліжку з французом Люком Біже. Після цього жінка опиняється на численних допитах КДБ із застосуванням тортур.

Глядачів та критиків приголомшило те, що сцени зі сп'янінням та насиллям є надто реалістичними. Зокрема, у кінострічці чоловік ґвалтує буфетницю пляшкою. Згодом актори фільму "ДАУ" зізнались, що навіть інтимні сцени їм не дозволяли імітувати, а все, що видно в кадрі, вони пережили насправді. Водночас Ілля Хржановський запевнив, що героїня "Наташі" дала згоду на провокативну насильницьку сцену.

Наразі українські прокурори відкрили кримінальне провадження за катування, створення і розповсюдження відео, яке пропагує насилля.