Івана Купала – це одне з найдревніших слов’янських свят. Його почали святкувати ще в язичницькі часи, до прийняття християнства в Київській Русі в 988 році.

До теми Івана Купала 2020: дата, обряди та ритуали в Україні

День Івана Купала з давніх-давен був пов’язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями та повір’ями. Люди вірили, що на Івана Купала духи землі, води та вогню говорять з людьми, і це може їм як і нашкодити, так і дати невичерпні сили та прихильність природи.

Окрім традицій українці дуже вірили в забобони, тож цього дня дотримувалися негласних правил.

На Івана Купала існує безліч забобонів
На Івана Купала існує безліч забобонів

Що не можна робити на Івана Купала

За віруванням наших предків, на Івана Купала прокидається вся лісова нечисть – відьми, перевертні, змії, водяники, русалки та інші. Тому в цю ніч не можна спати, адже за повір’ям в будинок може зайти хтось з цієї нечисті.

На Івана Купала не можна нікому нічого давати і позичати, адже можете віддати в чужі руки своє щастя та благополуччя.

Знайдені гроші цього дня, навіть, якщо це велика сума – піднімати не варто, адже це можуть бути заворожені гроші. Якщо ви заберете їх додому, то принесете з собою всі біди, від яких позбувся попередній власник купюри.

Вважається, що в ніч з 6 на 7 липня варто триматися якомога далі від води вагітним, дітям та людям похилого віку. Кажуть, що водяна нечисть може нашкодити організмам цих людей.

У ніч на Івана Купала не можна купатися у водоймах, адже русалки чи водяний можуть затягнути під воду. Купатися дозволяється лише на світанку або до сходу сонця.

Через купальське вогнище не можна перестрибувати з будь-ким. Це потрібно зробити лише зі своєю коханою людиною.

Господарям заборонялося на Івана Купала бити домашніх тварин, особливо корів, що дають молоко.

Івана Купала святкують в ніч з 6 на 7 липня
Івана Купала святкують в ніч з 6 на 7 липня

Прикмети на Івана Купала