Народилася майбутня акторка 28 липня 1926 року в Тайзі, а дитинство її пройшло у Новосибірську. З 5-річного віку Інна ставила вдома домашні сценки, а коли пішла в школу, записалася у драматичний гурток.

Читайте також: Померла Інна Макарова – зірка радянського фільму "Дівчата"

Після школи вона вступила до державного інституту кінематографії. В останні роки навчання Макарова стала виходити на театральну сцену, зіграла Кармен в однойменній п'єсі Проспера Меріме. Ця робота виявилася для неї знаковою, відкривши шлях у велике кіно.

У 1948 році у виставі "Кармен" Інну Макарову побачив письменник Олександр Фадєєв і попросив режисера Сергія Герасимова звернути на неї особливу увагу. Тож згодом режисер довірив їй відповідальну роль Люби Шевцової у фільмі "Молода гвардія".

Інна Макарова у фільмі
Інна Макарова у фільмі "Молода гвардія"

Після тріумфу у фільмі, акторка отримувала величезну кількість пропозицій від різних режисерів. Велику популярність їй принесла картина "Висота", де вона зіграла яскраву дівчину Катю Петрашень, яка проходить складний шлях від вульгарності до природної жіночності.

У кіно актриса з'являлася до початку 90-х років, а потім пішла в концертну діяльність. 1986 рік приніс актрисі останню головну роль. Вона зіграла роль Єлизавети Олексіївни Арсеньєвої, бабусі Лермонтова, в біографічному фільмі про поета "Лермонтов".

Інна Макарова
Інна Макарова

У 2007 році акторка знялася ще у декількох фільмах і після цього у її кар’єрі знову розпочалася довготривала пауза. Появилася на екранах акторка аж у 2015 році, і не дивлячись на свій поважний вік, продовжувала грати в театрі.

Особисте життя

Першим чоловіком Інни Макарової був відомий актор і режисер Сергій Бондарчук. Однак після народження їхньої єдиної доньки Наталі у 1950 році, через численні зради Сергія подружжя вирішило розлучитися.

Інна Макарова з чоловіком та донькою
Інна Макарова з чоловіком та донькою

Другим чоловіком актриси був академік медицини Михайло Перельман. Дітей від цього шлюбу в акторки не було.

Фільмографія

1948 – "Молода гвардія"
1952 – "Повернення Василя Бортникова"
1955 – "Справа Румянцева"
1957 – "Висота"
1958 – "Наш кореспондент"
1961 – "Дівчата"
1964 – "Палата"
1966 – "Жінки"
1968 – "Урок літератури"
1982 – "Пічники"
1982 – "Жива веселка"
1987 – "Позика на шлюб"
1990 – "Сороковий день"
2006 – "Пушкін. Остання дуель"