Здавна у народі "Неопалиму Купину" вважали охоронницею від блискавок та пожеж. А поміж православних християн вона символізує непорочне зачаття Марії, оскільки вона як і палаючий кущ, щоб залишився цілим та неушкодженим, зберегла свою невинність, зазначає 24 канал.
Читайте також День ікони Пресвятої Богородиці "Неопалима Купина": значення та про що моляться у це свято
Що не можна робити у свято ікони Божої Матері "Неопалимої Купини"
В народі вважається, що у цей день:
- Заборонено вживати алкоголь
- Краще не залишати свій дім і не планувати поїздок.
- Не можна продавати свої особисті речі.
- Не можна легковажно ставитися до вогню.
- Не можна вживати нецензурну лексику й ображати інших.
- У цей день не можна злитися й обурюватися.
- Не можна погано поволитися із кішками та собаками, оскільки за повір'ям, вони рятують людські оселі від раптової пожежі.
Також у день свята "Неопалимої купини" віряни відвідують церкву і читають молитви про захист їхніх домівок від блискавок та пожеж. А ще просять про допомогу у боротьбі зі своїми гріхами та пристрастями.
Прикмети на свято ікони "Неопалима Купина"
- Якщо день дощовий та похмурий – осінь буде сухою та малохмарною.
- Якщо мурахи будують високі мурашники – зима буде дуже лютою.
- Якщо на дереві є багато горобини – зима буде холодною.
- Якщо помітили багато лушпиння на цибулі – зима буде морозною.
- Якщо помітили зозулю, яка летить у небі чи зайця, який біжить по селу, то вони віщують пожеж і треба буде уважними у поводженні з вогнем.
Свято ікони Божої матері "Неопалима купина" / Фото з відкритих джерел
Існує багато версій цієї ікони, однак за традиційним каноном у центрі композиції ікони зображено овальний медальйон, в якому розташовані фігури Ісуса Христа і Марії. На грудях у Марії намальована драбина, що уособлює шлях до неба, а також стилізований медальйон оточений восьмикутною зіркою зеленого та червоного кольорів. Це поєднання двох кольорів нагадує кольори листя куща терну та вогню. Також можна побачити чотирьох євангелістів – Матвія, Івана, Марка та Луки, які зображені у таких символах, як ангел, орел, лев та тілець. Ікона є відомою ще із середини 15 століття, а свято на її честь було започатковано у 17 столітті.