Коли ви бачите декілька зображень одночасно, це називається ілюзорністю. Художник з Бережан вирішив цю техніку поєднати з портретами українських художників.
Читайте також: У столиці ОАЕ відкрили власний "Лувр": захопливі фото
"Мені хотілося, щоб це було українське, щоб це було все-таки з нашим національним колоритом, тому я насамперед зробив декілька портретів Шевченка, Лесі Українки, Франка, Богдана Лепкого. Потім я назвав їх "Двовзори", – зазначив заслужений художник України Олег Шупляк.
Ілюзорністю митець захопився ще в студентські роки, коли на очі потрапили картини Сальвадора Далі. Після портретів Олег Шупляк перейшов на пейзажі.
Хочеться показувати зв'язок цих ландшафтів, орнаментів наших ландшафтів з національним одягом, з писанкою, з вишиванкою,
– сказав художник.
Картини художника помітили. Одна з них стала обкладинкою для підручника з географії, а полотно "Мати Берегиня" використали в підручнику з інформатики. Ця ж картина також стала і прототипом 20-ти метрового муралу у місті Южноукраїнськ на Миколаївщині.
"Два зображення в одному, а той і три. Як Олег каже, що то "Двовзори" назвав, а по-моєму то "Дивовзори". Бо справді то є диво!" – вважає друг художника Василь Сачуку.
Читайте також: У Львові відреставрували одну з найдавніших споруд Шевченківського гаю
Зараз митець має нове захоплення — скульптури-ілюзії. У макетах застосував ефект мотографу – оптичного прибору, своєрідного кінескопа.
Треба рухати площинами або в ручну, або ж за допомогою якихось моторчиків. Наприклад, я дві площини віддалив, і вони тепер будуть працювати за рахунок руху самого глядача,
– прокоментував художник.
Наразі макетів таких скульптур-ілюзій вже більше десяти. А кількість картин художник вже і не рахує. Нещодавно Олега Шупляка нагородили званням Заслужений художник України.