Концерт до Дня Незалежності: пісні "Бумбоксу" та "Океану Ельзи" виконали без дозволу

Поки відео виступу 18 успішних українських співаків набуває популярності, у мережі назріває конфлікт. Річ у тому, що мультиартист Монатік, який об'єднав 42 пісні в майже 17-хвилинне легендарне попурі, використав хіти гуртів "Бумбокс" та "Океан Ельзи" без дозволу авторів. Про це мовиться в дописах представників колективів у фейсбуці.

До теми Монатік, Джамала, Руслана: найпопулярніші українські артисти об'єднались до Дня Незалежності

Першою порушила цю тему менеджерка гурту "Океан Ельзи" Вікторія Хоменко. Хіт музикантів "Там, де нас нема" разом з хором заспівала Вєрка Сердючка. Проте представниця ОЕ наголосила, що артисти не отримали дозвіл авторів на виконання пісні на концерті до Дня Незалежності й навіть не звертались щодо цього питання.

Незалежність – це свобода, повага і до себе, і до інших, зокрема й до прав. Здається, так банально і ясно? Не всім. Щодо питань використання пісні "Океану Ельзи" сьогодні зранку – ні, не давали дозвіл! Ба більше – навіть не звертались,
– пояснила Вікторія Хоменко.

Менеджер гурту "Бумбокс" Олексій Согомонов також зізнався, що пісню колективу "Вахтерам" гурт "Время и стекло" виконали без жодного на те дозволу.

"Ні, звичайно, ніхто не питав", – відповів Олексій Согомонов на питання продюсерки телеканалу "Україна" у фейсбуці щодо того, чи давав "Бумбокс" згоду на звучання свого хіта. Він також наголосив, що це порушує закон про авторське право.

Багато хто з артистів писав про те, що ніхто не давав дозволу на використання їхніх пісень. Тут варто зробити важливу ремарку – всупереч думці, яка існує у суспільстві, далеко не всім байдуже, де граються їхні пісні, для кого, хто їх виконує тощо. Іншими словами "вам же буде добре, ми покажемо вас по телевізору" – не працює. І "ми заплатимо грошей" – теж,
– додав продюсер "Бумбоксу".

Також Согомонов розкритикував і сам концерт. За його словами, назва заходу "Пісенна історія сучасної України" не цілком є правильною. Водночас він дивується, за якими критеріями сюди відбирали пісню "Бумобоксу" "Вахтерам".

"У випадку з "Вахтерам", зрозуміло, що вибрали найвідомішу пісню "Бумбоксу". Але думати, наскільки доречною є пісня російською мовою, на Дні Незалежності України люди не захотіли. Або їм сказали, що думати не треба", – підкреслив продюсер гурту.

Согомонов зауважив, він би зрозумів, якби на концерті представили international-набір – пісні молдовською, російською, азербайджанською, угорською, англійською тощо. Але зрештою організатори зробили неправильно.

За його словами, ніхто "Бумбокс" і не запрошував на концерт до Дня Незалежності. А якби запросили – вони відмовилися б.

Порушення авторських прав – це дрібниця і деталь, про яку говорити варто просто як про неповагу до артиста і бездарну організацію заходу. Проблеми є набагато глибшими. Коли влада замовляє "шинок" в країні, де йде війна, а творці шоу та музиканти радісно підіграють владі в прагненні ощасливити всіх навколо своїм сяйвом, тоді на платформу підіймається зайчик з прапором України,
– підкреслив він.

І цей зайчик, продовжує продюсер, на тлі банера з питанням, зверненим до цієї самої влади, має вигляд не як помилка режисера та не як жарт.

"Він, цей милий зайчик. – провісник беркутівців, які стріляли в людей, зелених чоловічків в Криму, розірваних Донецька та Луганська", – констатував Согомонов.

До теми Святкування Дня Незалежності 2020 у Києві: як це було – відео, фото

Реакція мережі

Більшість користувачів обурило порушення авторських прав: "Що ще очікувати від цього балагану", "Це сором. На День Незалежності показувати цю ва*інотворчість", "А як же авторське право? Ті, хто має стояти на гарантуванні виконання законів і зберігати права, тупо плюнули офіційно в очі всім".

Проте є й ті, хто став на захист артистів, які виконали хіти "Бумбоксу" та "Океану Ельзи": "Нормальне було виконання, не зіпсували ж. І, на мій погляд, виконання пісень у день народження країни – почесно", "Відповідно до цієї логіки, тоді потрібно, щоб виконавці цих пісень на весіллі, в караоке теж спочатку питали дозволу в першоджерел. Я в курсі, як працює авторське право. Але є моменти, коли можна і поступитись".