Юдейське свято Ханука ще називають святом свічок. Запалюючи свічки юдеї вшановують пам’ять давніх подій, які вплинули на історію єврейського народу. Євреї збираються сім’ями за святковим столом, вітаючи одне одного та вихваляючи Господа молитвами і співами. Про це повідомляє 24 канал.

Читайте також Ханука: що це за свято і як його відзначають

Свято знаменує диво, яке відбулося в Єрусалимському храмі під час повстання євреїв проти греків в період правління Антіоха IV.

Ханука – одне з найдовших єврейських свят, яке триває 8 днів. Свічки встановлюють справа наліво, а запалюють зліва направо. Запалені перед заходом сонця свічки повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви.

Також Ханука відома своїми надзвичайними кулінарними шедеврами. Найпопулярнішими з них є солодкі пончики суфганійот, які заповнюють варенням та посипають цукровою пудрою.


Святкування Хануки у 2020 році розпочинається 10 грудня

Що можна робити на Хануку

  1. Свічник зі свічками треба виставити у вікно. Таким чином господарі дому сповіщають усіх інших про настання свята.
  2. Запалювати ханукальний свічник треба усім незалежно від матеріального стану.
  3. Господині в це свято готують традиційні смаколики: пампушки, картопляні оладки, молочні та сирні страви. Обов'язкова умова – усі страви повинні готуватися з додаванням олії.
  4. На Хануку в єврейських дітей завжди припадають канікули, тож їм заведено дарувати іграшки і давати кишенькові гроші.
  5. У святковий день заведено грати в ханукальну дзиґу, на кожній з чотирьох граней якої написана перша буква слів фрази "Диво велике було тут".


Під час святкування Хануки існують певні правила і традиції

Що не можна робити на Хануку

  1. На Хануку заборонено постити.
  2. Після завершення свята, масло і гноти не можна викидати – їх потрібно спалити.
  3. Не можна використовувати свічник, який використовують у свято Хануки в будь-який інший день, адже це гріх.
  4. Цього дня жінкам не можна працювати в пам'ять про те чудо, яке трапилося багато століть тому. У ході повстань євреї скинули панування сирійських греків і врятували жінок від жорстоких знущань.