За шість сезонів серіалу "Гра престолів" нам показали безліч претендентів на Залізний трон і лише трьох законних королів – Роберт Баратеон, Джоффрі і Томмен Ланістери.

Залізний трон розташований у Великій залі Червоного замку, в столиці королівства, Королівської гавані. На троні може сидіти сам король, його регент, а в разі їх відсутності в столиці правиця короля.

Тест: Ланістери, Старки чи Баратеони: хто ти з "Гри престолів"

Цей грізний трон викували за наказом Ейгона I Таргаріена, також відомого як Ейгон Завойовник, який завоював шість з семи королівств Вестерос. Трон викували з тисячі мечів переможених ворогів Ейгона за допомогою вогню його дракона. Це зайняло 59 днів. З того часу пройшло близько 300 років, але деякі мечі досі гострі. То ж сидіти на ньому – ще те задоволення. Саме цим Ейгон хотів передати своїм спадкоємцям, що не варто сидіти на троні безтурботно.

В кінці свого правління Божевільний Король Ейріс II Таргаріен через зайву вагу постійно ранився від цих мечів.


Залізний трон у серіалі "Гра престолів"

Джеймі Ланністер вбив Ейріса в Тронному залі, після чого сів на Залізний трон, де його і знайшов Еддард Старк. Побачивши Еддарда, Джеймі відразу встав і пожартував, що сидів на троні, щоб зберегти його для Роберта теплим.

Правлінню Томена, який досі й обіймає трон, рано чи пізно прийде кінець. По-перше, життя майже усіх королів закінчувалося трагічно або рано, або і те, і інше разом. А по-друге, його майже звідусіль оточують вороги.

Хто ж отримає владу над усім королівством в новому сезоні? Ми спробували проаналізувати шанси усіх головних претендентів, хто воліє зайняти Залізний трон.

Дейнерис Буренароджена

Дім: Таргарієни
Титули: Дейнерис з дому Таргарієнів, Королева Андалів і Перших людей, Кхалісі, Матір Драконів


Найбільш очікувальний кандидат на Залізний трон – Дейнерис

Дейнерис Таргіраєн – найбільш очевидна кандидатка на трон. По-перше, це стосується її походження. Дейнерис донька Божевільного короля Ейриса ІІ, якого скинули з трону під час повстання Роберта Баратеона.

Матір Драконів чітко окреслила свою мету: зібрати армію, флот, перетнути море і повернути те, що їй належить поправу. У неї є й причини для гніву – її батька вбив Джеймі Ланістер.


Матір Драконів

Зараз у її розпорядженні армія дотракійців, дракони, флот і союзники – так можна і Трон здобути. Однак, її перемога буде досить передбачуваною та банальною. А, як ми вже переконались, "Гра престолів" зовсім не така.

Прихована сила Старків

Дім: Старки
Титули: колишній в.о. лорд Вінтерфелла

Старкам в серіалі дісталося, мабуть, найбільше – важкі часи у зберігачів Півночі! Але вони починають потроху "повставати з попелу": Бенджі виявився живим, Брану вдалося врятуватися від ходоків, а Джон і Санса збирають армію.


Бран – наймогутніший зі Страків

З усіх Старков найсильнішим, мабуть, можна вважати Брана. Він поки й сам не підозрює про свою силу, але юний Нед почув крик сина в минулому.

Читайте також: В мережі з'явились нові промо-кадри сьомого сезону "Гри престолів"

Бран втратив здатність ходити, але замість цього отримав іншу силу. Якщо йому прийде в голову завоювати Трон, думаємо, у нього вийде.

Теон Грейджой

Дім: Грейджой
Титули: самопроголошений Принц Вінтерфелла

Мартін здатен на сюрпризи. Тому великого здивування Теон на Залізному троні не викличе. Після тортур хто-зна яка лють і міць могла б в ньому зародитись. До того ж, якщо він очолить армію Дайнерис, він далеко піде.


Грейджой може очолити армію Дайнерис

Тіріон Ланістер

Дім: Ланістери
Титули: Десниця Короля, Десниця Королеви Дейнерис Таргіраєн

Улюблений персонаж Мартіна Тіріон Ланністер цілком годиться на роль Короля. А що йому варто видертися на Залізний трон? Він був правою рукою Джоффрі й вів армію в Королівській гавані, коли король Боягуз відсиджувався в кутку і чекав смерті.

Читайте також: Новий епічний трейлер "Гри престолів": Велика війна, дракони, інтрига


Тіріон Ланістер може бути сином Божевільного короля

Тіріон володіє знаннями, досвідом, а коли треба – може бути хитрим і підступним. До того ж, є версія, що він – королівської крові (мовляв, Божевільний король зґвалтував його матір, і Тіріон насправді не син Тайвіна).

Джон Сноу

Дім: Старки/Таргарієни
Титули: Король Півночі

Сноу повернувся з мертвих, його слухаються здичавілі, він знає про справжню загрозу за Стіною. До того ж, він – спадкоємець Залізного трону: його мати Ліан Старк, а батько Рейгар Таргаріен (старший син Божевільного короля). А ще, такі підрахунки підказують, що Сноу – племінник Дейнерис, якій доведеться змиритись, що він посяде Трон.


Сноу може виявитись нащадком Таргарієнів

Джон – один з головних героїв саги. Коли обезголовили Неда, його ніхто не воскресив, Роба теж не оживили, навіть Станніс, якого Мелісандра вважала "принцом, який обіцяний", залишився мертві мертвого. Навряд чи воскресіння Сноу було випадковим. А хіба ви не хотіли б такого фіналу?

...і пам'ятайте: Зима близько!