Найчастіше фітофтора розвивається в місцях з надмірною вологістю, в загущених посадах або після рясних дощів. Це ідеальні для неї умови. Як ефективно позбутися фітофтори на помідорах – розкаже 24 Канал.

Помідорам сподобається Найдієвіший метод удобрення помідорів: що туди входить

Боротьба з фітофторою

Виявити фітофтору на томатах – просто. Спершу грибок осідає на листі: стають помітні коричневі плями та білий наліт. Тоді поширюється на стебла, і врешті на самі плоди. Це може зіпсувати майбутній урожай, а для чого нам такі проблеми? Спробуймо знищити рибок народними методами.

  • Часник – гарний засіб для боротьби з грибком. Візьміть 100 грамів зубців й залийте 1 склянкою води. Зберігайте добу. Після процідження додайте ще 10 літрів води та 1 грам марганцівки. Обробляйте саджанці раз в 10-12 днів.

Часник з марганцівкою
Часник з марганцівкою / Фото Sad.net

  • Солома може допомогти вбити грибок. Треба кілограм засобу внести в 10 літрів води. не буде зайвим трохи сечовини. Хай стоїть 3-4 доби. Обприскуйте томати після процідження.

Солома
Солома / Фото Grow How

  • Молочна сироватка – дієвий та простий спосіб, як позбутися фітофтори. Для цього речовину можна розвести з водою у співвідношенні 1:1. Застосовуйте засіб кожного дня.

Молочна сироватка
Молочна сироватка / Фото "Господарочка"

  • Можна обробляти рослини й золою, втім, є кілька моментів. Обприскувати нею варто тричі. Коли розсада прижилась, перед початком цвітіння й перед утворенням зав'язей. Готуємо так: пів відра золи вводимо в 10 літрів води та 2-3 дні настоюємо. Доливаємо ще 10 літрів води та 20 грамів рідкого мила.

Зола
Зола / Фото Shutter Stock

  • Гноєм можна обприскувати помідори та інші овочі від грибка. Пів кіло гною потрібно розвести у відрі води, і отриманим настоєм обприскувати рослини.

Гній
Гній / Фото Travelite Agro

  • Кухонна сіль є у кожного на кухні. Тож використаймо її, аби не втратити урожай від фітофтори. Пропорція: склянка солі на 10 літрів води. Можна обробляти нею раз на місяць, щоб не зіпсувати плоди.

Кухонна сіль
Кухонна сіль / Фото Harchi.info