Згідно з повідомленням прес-служба Держкіно, зйомки "Ворошиловграду" триватимуть до вересня 2017 року. А в прокат фільм надійде вже у 2018 році.

Автор роману – Сергій Жадан – також візьме учатьс у зйомках, він зіграє одну з епізодичних ролей. Раніше Жадан зіграв роль міліціонера у фільмі "Любові стане на всіх" за власним оповіданням "Ромео".

Головні ролі у "Ворошиловграді" виконаються – Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов (пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький, Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко.

Читайте також: Сергій Жадан: місцеве населення просить українських військових не полишати свої позиції

За сюжетом, Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає гостру ностальгію. Ця лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна й реалістична історія сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидінь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.

Жадан зазначив, що сценрій фільму буде суттєво відрязнятися від роману.

Читайте також: Про феномен Донбасу, кривавого президента і війну, – New Yorker присвятив статтю роману Жадана

"Нинішній готовий сценарій кардинально відрізняється від оригінального роману, й саме це буде однією з причин, що фільм сподобається або не сподобається глядачеві. Тим, хто любить книжку, не вистачить деяких сцен. Але ми сподіваємося, що наш глядач розумний і уважний, і усвідомлює, що кіно – це не література, що фільм не зобов’язаний бути ілюстрацією книжки", – розповів він.

Також відомо, що герої між собою будуть спілкуватися мовою оригінального тексту, тобто суржиком.

Тест: Що ви знаєте про культового письменника Сергія Жадана: перевірте свої знання

"Люди з вищою освітою говоритимуть чистою українською або чистою російською, але оскільки кількість таких героїв невелика, то більшість буду говорити суржиком", – додав Жадан.

Довідка: Сергій Жадан опублікував "Ворошиловград" в 2010 році. Роман був перекладений польською, французькою, російською та німецькою мовами. Нещодавно книгу видали у США. Роман також отримав кілька великих літературних премій. Зокрема, за версією літературної премії ВВС Україна цю книгу назвали найкращим українським романом десятиліття.

Головний герой роману — молодий хлопець, який змушений повернутися в рідне містечко на Луганщині, щоб захистити бізнес брата від рейдерських захоплень.