Вибираючи декоративний камін у квартиру, дуже часто не звертають уваги на подальші труднощі в експлуатації, а ще частіше продавці замовчують їх. Вже після покупки і монтажу топки покупець зіштовхується з усіма проблемами і вирішує їх по факту. Та з появою на ринку біо- й електричних камінів обладнати пристрій у квартирі стало просто і не затратно.

Читайте також Dimplex Symphony – класичні електрокаміни за доступною ціною

Відеоогляд парового електрокаміна Dimplex Cassette 1000 і Dimplex Cassette 500:

Чим відрізняється біокамін від електрокаміна

Біокамін

Багато людей вважають, що електрокамін і біокамін – це одне й теж. Втім насправді це зовсім різні пристрої.


На фото заправка біокаміна паливом

Робота біокаміна базується на спалюванні біопалива, найчастіше – це біоетанол на основі денатурованого спирту. При спалюванні він не виділяє чадного газу і сажі. Також кажуть, що при роботі біокаміна немає запаху, але це не зовсім правдива інформація, оскільки це часто залежить від якості біопалива, і не тільки.

Навіть найкраще біопаливо буде випаровуватися та виділяти запах при заправці і після гасіння каміна. У випадку, якщо не дати паливу вигоріти до кінця, воно буде випаровуватися і виділяти запах значний час, а гарячий корпус каміна тільки сприятиме цьому.

Окрім цього, виробники часто замовчують про спалювання кисню в приміщенні, де встановлений камін, ховаючи цю інформацію за словами, що біопаливо зволожує повітря. Насправді це більше маркетинговий хід, ніж реальний ефект зволоження.


Полум'я в біокаміні

Людина, яка планує використовувати біокамін, повинна обов'язково передбачити вентиляцію приміщення, бажано примусову, повітрообмін якої залежить від потужності біокаміна. При горінні відкритого полум'я кисень буде вигоряти в будь-якому випадку і без вентиляції приміщення користувач може зіткнутися з проблемою поганого самопочуття.

Тепло, що виділяється від каміна, подають, як перевагу біокаміна, озвучуючи ККД до 95%. У реальності ж основне призначення каміна – це декор приміщення, яке вже має систему обігріву. Відтак неконтрольоване виділення тепла може стати проблемою для власників помешкання. Особливо це актуально в теплий період року, коли на етапі проєктування потрібно збільшувати потужність системи кондиціонування для видалення небажаного тепла.

Безпека використання біокаміна дуже сильно залежить від його вартості, професіоналізму установників і правил експлуатації.


Механічні і автоматичні біокаміни

Не так давно в Києві згоріло кілька квартир через неправильну експлуатацію біокаміна. Про такі пожежі можна знайти інформацію в Інтернеті. Окрім цього, монтаж пристроїв вимагає спеціальних знань. Нерідко через низьку кваліфікацію майстрів біокамін пошкоджував меблі і техніку, встановлену поряд із ним.

Зверніть увагу Парові каміни в класичному стилі для квартири і будинку: огляд сучасних елементів інтер'єру

Електрокамін

На відміну від біокаміна, в електрокаміна немає відкритого полум'я. Ефект вогню, який створює електрокамін, – це візуалізація, тому пристрій є повністю безпечним і може бути встановлений практично в будь-якому місці.


На фото електрокамін Dimplex Cassette Opti-Myst 1000 PS

Реалістичність полум'я електрокаміна залежить від технології, на якій побудована візуалізація. Найдоступніші за ціною і прості в експлуатації – 2D електрокаміни. Візуалізація полум'я даних камінів побудована на підсвічуванні обертового барабана з насічками, завдяки чому язики полум'я проеціюється на задню стінку каміна.

Відеоогляд 2D електрокамінів Dimplex Symphony 2608 LED і Dimplex Symphony 30 LED:

Дані каміни підійдуть тим, хто не прагне до максимально реалістичного зображення полум'я, а шукає стильний і доступний варіант декору. Охочі отримати максимально реалістичне полум'я можуть розглянути парові 3D електрокаміни.

Відеоогляд парових камінів в класичному стилі Dimplex Engine 600 і Dimplex Engine 400:

Дані каміни створюють візуалізацію полум'я шляхом підсвічування водяної пари, який генерує ультразвуковий парогенератор. Вихідна пара злегка тепла, а корпус взагалі не гріється, тому паровий камін повністю безпечний.

Принцип роботи парового каміна схожий на роботу зволожувача повітря, тому пристрій якісно зволожує повітря, покращуючи мікроклімат у приміщенні. Для роботи 3D каміна потрібна звичайна вода і підключення до електромережі, відтак ніяких додаткових витрат і комунікацій не потрібно.

Окрім цього, для обслуговування парових електрокамінів потрібні мінімальні зусилля – просто очистити їх від білого накипу, який утворюється від наявності солей у воді. Частота цієї процедури залежить від якості води (в середньому це 1 – 2 рази на місяць). Спеціальних знань не потрібно, адже чистку можна робити самостійно, використовуючи щіточку, яка йде в комплекті з каміном.

Відеоогляд 5D електрокамінів Dimplex Opti-V:

Якщо вам важливо взагалі не витрачати час на обслуговування, при цьому хочеться мати максимально реалістичну візуалізацію полум'я, зверніть увагу на 5D електрокаміни від компанії Dimplex. Це каміни преміумкласу, які не мають аналогів. Для роботи даних камінів потрібно просто підключення до електромережі, а візуалізація полум'я, диму та іскор доповнюються звуковим ефектом горіння дров, і здатна здивувати навіть найзапеклішого скептика.

Якщо вас зацікавила продукція компанії Dimplex, дізнатися докладніше і подивитися весь модельний ряд електрокамінів можна на фірмовому сайті dimplex-kaminy.com.ua або відвідавши шоу-руми за адресами: м. Київ, вул. Обсерваторна, 13/15 та вул. Анни Ахматової, 35.

Відеоогляд шоу-руму Dimplex в Києві на Обсерваторній: