Фільм "Ціна правди", допрем'єрний показ якого днями відбувся у Львові, заснований на реальних подіях. Стрічку називають однією із найважливіших, які заплановані до виходу в Україні у 2019 році, адже в сюжет закладено події жахливої української трагедії – Голодомору.

До теми: Як Голодомор та злочини Сталіна показали у кінострічці "Ціна правди": мережу приголомшив трейлер

За день до прем'єри на сайті видання BBС з'явилися унікальні фото зі знімального процесу. Як відомо, над картиною працювали три країни, серед яких Україна, Великобританія та Польща. А, оскільки у фільмі розповідається про Голодомор та журналіста, який його розслідував, частина зйомок проходила саме в Україні.

На сайті видання зазначається, що Джеймс Нортон, який зіграв журналіста Гарета Джонса, побував у Харкові ранньою весною, коли погода більше нагадувала люту зиму. На центральній площі міста у фільмі відтворили московські місця, адже згідно з хроніками, британський журналіст побував у відрядженні у Москві, намагаючись взяти інтерв'ю у Сталіна.


Джеймс Нортон на зйомках фільму "Ціна правди" в Україні / FILM.UA


Зйомки фільму "Ціна правди" проходили у Харкові / FILM.UA

Також зйомки фільму "Ціна правди" частково проходили у Києві поблизу Центрального автовокзалу.

Для зйомок було холодно, десь -20 градусів, але для кадру – потужно і драматично. Це були справжні замети і Джеймс Нортон у них провалювався. Під час зйомок він замерз і навіть трохи прихворів, але роботу не припинив,
– розповів продюсер фільму Єгор Олесов.


Джеймс Нортон на зйомках фільму "Ціна правди" в Україні / FILM.UA

Ще одна зірка фільму "Ціна правди", яка також відома роллю у серіалі "Корона", Ванесса Кірбі прогулялася засніженими вулицями Харкова. Апартаменти її героїні, Ади Брукс, у стрічці – це квартира на вулиці Воровського у Києві. Продюсер фільму Єгор Олесов розповів ВВС Україна, що цей будинок разом зі старими будівлями та заводом автентично виглядав у кадрі і відмінно передав події, ніби сцена насправді була знята у 30-х роках минулого століття.


Ванесса Кірбі у квартирі в Києві на зйомках фільму "Ціна правди" / FILM.UA


Джеймс Нортон і Ванесса Кірбі на зйомках фільму "Ціна правди" в Україні / FILM.UA