Гастротуристичний проєкт та національна книжкова платформа розпочали благодійну кампанію "Нагодуй корівку". Вони прагнуть підтримати ферму "Пані Юпітер", яка постраждала під час окупації, повідомляє 24 Канал.

Цікаво Коли в Україну прийде весна: бабак Тимко дав свої прогнози

Фермерське господарство "Пані Юпітер" розташоване у селі Хотімля на сході Харківської області. У 2021 році ферма стала складовою маршруту у проєкті "Дороги гурманів", який запустила дорожньо-будівельна група компаній RDS до 30-річчя Незалежності України.

На початку повномасштабної війни "Пані Юпітер" потрапила під окупацію. Попри обстріли, відсутність зв'язку та електроенергії, люди на фермі продовжували працювати та забезпечували продуктами односельців. І так допомогли їм вижити в надзвичайно складних умовах.


Корівки з ферми "Пані Юпітер" / Фото пресслужби

10 вересня 2022 року українські військові звільнили село Хотімля. Ферма вистояла. Але тепер господарство має допомогти перезимувати коровам, які врятували мешканців села. Тваринам потрібен корм.

Завдяки злагодженій роботі нам вдалось зберегти майже 500 корів, проте тварини худі й змучені. Заготовити сіно під час окупації ми не змогли. Зараз придбати корм нереально. Водії відмовляються їхати в Хотімлю. Мости біля села підірвані, а об'їзд – це суцільне бездоріжжя. До того ж небезпечно через обстріли,
– зазначила співвласниця ферми "Пані Юпітер" Наталія Коваль.

До нового врожаю ще вісім місяців, а фермерському господарству бракує:

  • 149 040 кілограмів сіна з люцерни;
  • 462 720 кілограмів пшеничних висівок;
  • 296 880 кілограмів соняшникового шроту.

Загальна вартість цих продуктів – 4 864 176 гривень.

Як підтримати ініціативу "Нагодуй корівку"

  • Команда проєкту "Дорога гурманів" та Yakaboo ініціювали створення електронної версії гастрогіда "Дороги гурманів. 100 крафтових місць України". Кошти від продажу друкованої та електронної версії книги підуть на закупівлю їжі для корівок-рятівниць.
  • Також підтримати фермерське господарство також можна, надіславши донат у благодійну банку "На корм для корівок".
  • Кожен, хто візьме участь у зборі коштів, матиме шанс отримати один із 10 пакунків із мерчем благодійної ініціативи "Нагодуй корівку". Пакунок складається з футболки, екоторбинки, шкарпеток, листівки та наліпок.