Про це повідомляє The Verge. За словами хакерів, вразливість системи дозволила їм вкрасти адреси електронних пошт і контактні дані 6 мільйонів облікових записів. Тільки після цього помилка була виправлена. Спочатку в Instagram запевняли, що невідомі зламали тільки верифіковані акаунти, але під загрозу потрапили і всі інші профілі.

Через кілька годин після виправлення уразливості, хакери створили базу Doxagram для платного пошуку контактних даних жертв – 10 доларів за одну пошукову видачу. Невідомо, чи скористався хтось цією послугою. При цьому, за даними Ars Technica, пізніше її вартість підняли до 500 доларів.

Читайте також: Instagram дозволив публікувати серії фотографій в будь-якій орієнтації

The Verge ознайомився зі списком з 1 тисячі облікових записів, які, за словами хакерів, доступні на Doxagram: він містить 50 акаунтів знаменитостей з найбільшим числом передплатників. Автор матеріалу уточнив, що особисто не зміг скористатися базою.

Видання опублікувало частину списку знаменитостей, які постраждали від зловмисників.

Серед них виявилися Леонардо Ді Капріо, Емілія Кларк, Емма Уотсон, Ченнінг Татум, Зак Ефрон, Бейонсе, Ріанна, Тейлор Свіфт, Кеті Перрі, Адель, Snoop Dogg і Брітні Спірс, а також Неймар, Флойд Мейвезер, Зінедін Зідан, Девід Бекхем і Роналдінью. The Verge повідомив, що з вечора 1 вересня Doxagram перестав бути доступним, і припустив, що контактні дані користувачів могли потрапити в "даркнет".

У той же час, Instagram офіційно не називав число схильних до злому акаунтів. Всього в соцмережі є понад 700 мільйонів активних облікових записів, але в компанії запевнили, що уразливість торкнулася "низький відсоток" від числа всіх профілів. За даними Instagram, хакери не змогли отримати доступ до паролів.